Reklama
Reklama

42. Konkurs Wielkanocny

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie i Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu zapraszają do udziału w 42. Konkursie Wielkanocnym. Przedmiotem konkursu są: pisanki, palmy oraz plastyka obrzędowa związana ze Świętami Wielkanocnymi.

Konkurs adresowany jest do osób dorosłych z regionu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Indywidualne wykonane prace konkursowe - podpisane imieniem i nazwiskiem - należy dostarczyć do Zamojskiego Domu Kultury do dnia 16 marca. Organizatorzy nie przyjmują prac wykonanych przez zespół, koło czy klub.

Prace oceniane będą w II kategoriach: tradycyjnej twórczości ludowej związanej z obrzędowością wielkanocną i współczesnej twórczości artystycznej nawiązującej do obrzędowości ludowej.

Przy ocenie prac przyjmowane będą następujące kryteria: zgodność z tradycją, wartości artystyczne i poziom wykonania technicznego.

Wręczenie nagród i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zamościu w Niedzielę Palmową 25 marca o godz. 12.00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us