Logo
Wydrukuj tę stronę

"Chasydzi" w GF Stylowy

Zaproszenie, foto: materiał nadesłany Zaproszenie, foto: materiał nadesłany

Galeria Fotografii Stylowy oraz autorka Joanna Sidorowicz zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Chasydzi". Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 3 marca 2018 roku godz. 17.00 w CKF Stylowy w Zamościu.

„Chasydzi” - to krótka opowieść o przyjazdach chasydów do Lelowa i Leżajska. Co roku chasydzi odwiedzają groby swoich cadyków. W Lelowie grób cadyka Dawida Bidermana, a w Leżajsku cadyka Elimelecha Weissbluma. Eksponowane na wystawie prace powstały w Lelowie w okresie od 2009 roku oraz w Leżajsku w okresie od 2014 roku.

- Dlaczego taki temat wystawy? Z biegiem lat maleje wśród ogółu społeczeństwa obecnej Polski wiedza na temat kultur społeczności które zamieszkiwały wschodnie kresy Rzeczypospolitej. Zgromadzony przez lata fotografowania materiał zdjęciowy pozwala na przybliżenie tego tematu. Uważam, że warto o tym mówić i warto pokazywać - uważa autorka.

"Urodziłam się we Wrocławiu. Mieszkam w Częstochowie. Fotografią zajmuję się około 14 lat. Działam amatorsko. Zajmuję się fotografią starej oraz nowej architektury (klatki schodowe, podwórka). Interesują mnie takie tematy jak urbex i miejsca opuszczone a także fotografia krajobrazu. Uprawiam soligrafię. Szczególne miejsce w mojej twórczości zajmują tematy związane z wielokulturowością dawnych kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Jestem autorką 8 wystaw indywidualnych oraz współautorką kilkunastu wystaw zbiorowych. Jestem członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku oraz Fundacji Festiwalu Sztuki Fotoreportażu w Częstochowie oraz Jurajskiego Fotoklubu." - pisze Joanna Sidorowicz.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl