Logo
Wydrukuj tę stronę

„Za kratą są zielone drzewa…” – zamojska premiera filmu

fot.Rafał Gawrylak, materiał nadesłany fot.Rafał Gawrylak, materiał nadesłany

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się zamojska premiera filmu historycznego "Za kratą są zielone drzewa…". Fabularyzowany dokument autorstwa Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków (twórców m.in filmów „Wszystko dla Polski - Powstanie Zamojskie 1942 - 1944” czy „Józef Śmiech Ciąg - Jak było naprawdę?” ) to wzruszająca opowieść o wojennej historii Polski ukazana przez pryzmat krótkiego życia Grażyny Chrostowskiej. Premiera filmu odbędzie się 6 marca 2018 o godz. 18:00. Wstęp wolny - odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach CKF Stylowy.

Grażyna Chrostowska to polska poetka, przedstawicielka pokolenia Kolumbów i działaczka podziemnego ruchu oporu w okresie II wojny światowej. Aresztowana w 1941 r. trafia do lubelskiego więzienia na Zamku, a następnie do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Tam, razem ze współwięźniarkami przeżywa gehennę nazistowskiej kaźni. Jednocześnie też uciekając w świat sztuki i pisząc wiersze, buduje własną przyspieszoną dojrzałość, zaś współtowarzyszkom na przekór nieludzkim warunkom obozowego życia daje cień nadziei na zmianę losu. Filmowa opowieść o Chrostowskiej to uniwersalne studium kobiecej wytrwałości i odwagi. To film o naturalnej potrzebie wolności człowieka, o sile młodości i umiłowaniu piękna, które w obliczu tragedii daje siłę do dalszego życia.

Scenariusz i reżyseria: Magdalen i Rafał Kołodziejczykowie
Zdjęcia: Paweł Iwaniuk
Muzyka: Rafał Rozmus
Montaż: Rafał Kołodziejczyk

Producent: Muzeum Lubelskie w Lublinie – Oddział Martyrologii „Pod Zegarem”, Stowarzyszenie „Telewizja Regionalna – Stowarzyszenie Europejskie”, Alter Ego – Telewizyjna Agencja Producencka. Sponsor Strategiczny: LHS Linia Hutnicza Szerokotorowa. Patroni: Beata Mazurek – Posłanka na Sejm RP, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski.

Niżej zwiastun filmu.

Media


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl