Logo
Wydrukuj tę stronę

Maski z całego świata w MDK, dzisiaj spotkanie z podóżnikiem

Dar dla WOŚP, foto: materiał nadesłany Dar dla WOŚP, foto: materiał nadesłany

Zamojski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał niezwykły dar. To kolekcja 37 masek m.in: z Australii, Boliwii, Chin, Dominikany, Chile, Kenii, Indii, Peru, RPA, Wenezueli, Japonii, Kirgizji, Tajlandi, Tunezji, czy Nepalu. Na dzisiaj zaplanowano spotkanie z Markiem Marcolą, podróżnikiem który przekazał przedmioty.

Podróżnik opowie o swojej kolekcji masek zebranych w czasie podróży po całym świecie. Spotkanie będzie też okazją do otwarcia wystawy w Galerii Fotograficznej MDK Zamość „Na Poddaszu" pod nazwą „Maski".

Marek Marcola to podróżnik i fotograf, który od 38 lat podróżuje po całym świecie. Zwiedził blisko 90 krajów na 6 kontynentach. Ostatnio przekazał do MDK Zamość kolekcję 37 masek m.in.: z Australii, Boliwii, Chin, Dominikany, Chile, Kenii, Indii, Peru, RPA, Wenezueli, Japonii, Kirgizji, Tajlandi, Tunezji, Nepalu i wielu innych. Zbiór zostanie przekazany na aukcję WOŚP w przyszłym roku, a środki wpłacone na konto zamojskiego sztabu na zakup sprzętu medycznego ratującego życie.

Feryjne spotkanie z podróżnikiem odbędzie się dzisiaj (7 lutego) o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu. Wstęp wolny!


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl