Logo
Wydrukuj tę stronę

Wykład Krzysztofa Czarnoty "Ludzie i konie Kresów"

Wykład dla miłośników koni, historii i kresowych stepów, foto: materiał nadesłany Wykład dla miłośników koni, historii i kresowych stepów, foto: materiał nadesłany

"Ludzie i konie Kresów" w opowieści Krzysztofa Czarnoty. Tym razem sam gospodarz Kresowego Zaścianka roztoczy niesamowitą gawędę o dawnych Kresach, wyjątkowych ludziach i zjawiskowych koniach.

- W rolach głównych wystąpi ludzka i końska arystokracja zamieszkująca onegdaj naszą krainę. Będzie o Dzieduszyckich, Rzewuskich, Sanguszkach, Poletyłłach, ich niezwykle dzielnych i zjawiskowo pięknych rumakach, przywiedzionych gdzieś hen z arabskiej pustyni. O tradycjach, dawnych obyczajach i czasach, gdzie „Lach bez konia był jak ciało bez duszy”. Gorąco zapraszamy miłośników koni, historii i kresowych stepów, na których człek dosiadłszy rączego araba był wolny jak wicher w stepie i słynny jak sam Chmielnicki - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17:30.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl