Reklama

"Czwarty czwartek marca" - dziś premiera spektaklu

Dziś premiera spektaklu "Czwarty czwartek marca",Fot. RECADI, materiał nadesłany Dziś premiera spektaklu "Czwarty czwartek marca",Fot. RECADI, materiał nadesłany

Dzisiaj (29.11.) premiera emocjonującego spektaklu "Czwarty czwartek marca". Na scenie w roli głównych bohaterów zobaczymy młodzież z zamojskich szkół średnich. Spektakl porusza ważny a zarazem trudny i pomijany w społeczeństwie problem samobójstw wśród młodzieży. Aktorzy wcielając się w postaci będą stawiać pytania i poszukiwać odpowiedzi na zastaną przez nich rzeczywistość.

Zamojska młodzież od marca 2017r. uczestniczyła w projekcie teatralnym, który rozpoczął się castingiem do grupy warsztatowej. Premiera jest efektem półrocznej pracy nad warsztatem aktorskim oraz scenariuszem spektaklu.

"Czwarty czwartek marca" to opowieść o grupie młodych osób, która gromadzi się w domu swojego przyjaciela – Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich. Próbują uporać się z tym unikając głównego tematu, kłócąc się wzajemnie, wspominając wydarzenia i szukając winnych i dzieląc się ze sobą swoimi problemami. Są zamknięci w jednym pokoju – przestrzeni, która zmusza ich do poszukiwania porozumienia i rozwiązania. Świat, który budowali „żyjąc chwilą" upadł w momencie śmierci najlepszego przyjaciela. Okazuje się, że jest to punkt zwrotny w życiu każdego z nich".

Obsada: Agnieszka Ćwik (II LO), Kacper Lechowicz (I Społeczne LO), Karol Olszewski (III LO), Weronika Tutka (I LO), Marek Świstek (I LO), Patrycja Markiewicz (II LO), Karolina Suchodolska (III LO) oraz Kamil Neć (II LO), Mikołaj Zygmunt "II LO)

Scenariusz i reżyseria - Patryk Pawelec Konsultacje - Agnieszka Domagała
Współpraca - Mateusz Sawczuk, Adrian Pasierbiewicz Recadi, Urszula Kostrzewa

Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00 w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us