Logo
Wydrukuj tę stronę

6. Przegląd Filmowy "Alchemia Kina"

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na 6. edycję przeglądu filmowego „Alchemia Kina”. Gośćmi tegorocznej Alchemii będą: Łukasz Maciejewski - dziennikarz, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich oraz Piotr Kotowski - rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W repertuarze alchemicznych wieczorów znajdą się dwa filmy: "Łagodna" i "Najlepszy".

Przegląd filmowy odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2017, godz. 18:00.

"Łagodna", najnowsze dzieło Sergieja Łoźnicy, to inspirowany nowelą Dostojewskiego, spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem. Prelekcję do filmu wygłosi Piotr Kotowski.

16 listopada na ekranie przedpremierowo "Najlepszy" - film reżysera „Bogów”, Łukasza Palkowskiego. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły, historia nawiązująca do biografii Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Prelekcję do filmu wygłosi Łukasz Maciejewski.

PROGRAM:

15.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu ŁAGODNA - prelekcja i prowadzenie spotkania: Piotr Kotowski

16.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu NAJLEPSZY - prelekcja i prowadzenie spotkania: Łukasz Maciejewski

Bilet na jeden film: 17 zł (norm.), 15 zł (ulg.), 12 zł (dla DKF oraz dla grup powyżej 10 osób) Karnet na 2 filmy: 24 zł


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl