Logo
Wydrukuj tę stronę

Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

"Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie" to dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Dzisiaj (24 października) film zaprezentowany będzie na ekranie zamojskiego kina. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą.

Na wydarzenie zapraszają Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Turystyczne. Rozpocznie się o godz. 18:00 w CKF w ramach 3. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”. Po projekcji filmu organizatorzy zapraszają na spotkanie z trzykrotnym zdobywcą Atlantyku w samotnych rejsach kajakiem.

HAPPY OLO – POGODNA BALLADA O OLKU DOBIE
reż. Krzysztof Paweł Bogocz, Marcin Macuk/Polska/2017/65 min
Dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

Bilety w cenie  10 zł (ulg.)/ 12 zł (norm.) dostępne w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9 oraz online: www.stylowy.net

Media


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl