Logo
Wydrukuj tę stronę

Elbrus w obiektywie Janka Ciosa

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Zapraszamy na wystawę fotografii Janka Ciosa. Ekspozycja jest relację fotograficzną z wyprawy na najwyższy szczyt Kaukazu - górę Elbrus. Otwarcie odbędzie się w najbliższy piątek (6 października) o godzinie 17:30 w Galerii Fotografii Stylowy w zamojskim kinie.

Elbrus zaliczany jest do Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów.

Wyprawa odbyła się w pierwszej połowie sierpnia tego roku.

- Zdjęcia pokazują dojazd do miasteczka Terskol, aklimatyzacja na górę Czeget na wysokość 3400 m n.p.m., pierwszy obóz na wysokości 3500m n.p.m. podejście pod Elbrus – schr. ’Beczki’ 3780m, aklimatyzacja na wysokości 4100 m, atak szczytowy na wysokości już około 5400 m, gdzie spotkaliśmy słynnego polskiego alpinistę Ryszarda Pawłowskiego, zdobycie szczytu, chorągiewki oznaczające szlak w trudnych warunkach atmosferycznych. Kolejne zdjęcie przedstawia najwyżej eksponowaną flagę Zamościa na świecie i ostatnie zdjęcie przedstawiające całą naszą ekipę czekającą na pociąg z Mineralnych Wód przez Moskwę, Brześć do Terespola - informuje Janek Cios, autor fotografii. - Góra Elbrus może nie jest technicznie trudna ale wymaga bardzo dobrej kondycji i aklimatyzacji, ponieważ potrafi również zabić i jak w życiu trzeba mieć odrobinę szczęścia - dodaje.

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl