Reklama
Reklama

"Continuum..." - zdjęcia z wernisażu

Wernisaż wystawy odbył się  22 września, fot. Janusz Zimon, materiał nadesłany Wernisaż wystawy odbył się 22 września, fot. Janusz Zimon, materiał nadesłany

Wystawę Joanny Brześcińskiej-Riccio "Continuum..." można oglądać w Arte Hotel przy Rynku Wielkim w Zamościu. Retrospektywna wystawa rysunku jest zwieńczeniem 30-lecia pracy twórczej artystki na stałe związanej z naszym miastem.

Wernisaż odbył się  22 września. W trakcie otwarcia odbyła się projekcja artystycznego video „Arte del Sognare – Podróż w artystyczny świat Joanny Brześcińskiej-Riccio”, autorstwa włoskiego video artysty i kompozytora Giuseppe Joh Capozzolo.

Joanna Brześcińska-Riccio urodzona w 1959 r. w Krasnymstawie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie, specjalizacja i dyplom z grafiki (akwaforta) w 1985, w tym samym roku przyjęta na podstawie prac do ZPAP, obecnie członek Arts Council - Rada Plastyki PSEP&ZPAP. W 1986 r.  wybiera Zamość jako miejsce stałego pobytu i w 1987 r. realizuje swoją pierwszą wystawę indywidualną rysunku i grafiki w Wojewódzkim Domu Kultury, od której właśnie w tym roku upływa 30 lat działalności artystycznej pomiędzy Polską a Italią,  gdzie od 1989 r. mieszka i pracuje w Toskanii jako niezależny artysta grafik.

Zrealizowała 35 wystaw indywidualnych we Włoszech, Francji, Niemczech i w Polsce. Wśród  ostatnich: w Muzeum Ugo Guidi w Forte dei Marmi (2016, 2017) oraz w sierpniu b.r. wystawa p.t. „Continuum... rysunki z ziemi włoskiej” wraz z prezentacją katalogu, w Muzeum Niepodległości w Warszawie, pod patronatem honorowym Marszałka Senatu RP. Udział w ponad 170 wystawach zbiorowych we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Belgii, Turcji, USA, Niemczech i w Polsce. Laureatka ok. 40 nagród i wyróżnień w konkursach sztuki i za całokształt pracy artystycznej, członek wielu stowarzyszeń artystycznych i akademickich we Włoszech, gość Kongresów Polonii.
 
Wystawa w Zamościu prezentowana będzie do 5 listopada. Poniżej zdjęcia z wernisażu, fot. Janusz Zimon.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us