Reklama
Reklama

Sportografia Chrisa Niedenthala, wystawa dobiega końca

Chris Niedenthal podczas wernisażu wystawy, foto: ZTF, materiał nadesłany Chris Niedenthal podczas wernisażu wystawy, foto: ZTF, materiał nadesłany

W zamojskiej galerii Ratusz dobiega właśnie końca zorganizowana przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne wystawa fotografii Chrisa Niedenthala pt. "Sportografia". Przez ponad miesiąc mogliśmy oglądać "nieco inne" prace legendarnego polskiego fotoreportera.

Kuriozalny - jak sam autor go nazywa - pomysł pokazania sportowych zdjęć okazał się strzałem w dziesiątkę, a wiele z tych fotografii można byłoby rozpoznać bez podpisu fotografa. To oczywiście duży plus i nie dzieje się tak wcale dlatego, że część zdjęć jest bardziej niż o sporcie, dookoła sportu.

Na wystawie zobaczymy zarówno zawodowych sportowców, nawet tych najlepszych na świecie jak i zwykłych ludzi, amatorów. Dzieci uczące się czy trenujące, polityków uprawiających sport czy piłkarzy w sklepie lub w kuchni. Niedenthal pokazuje przeróżne oblicza sportu nie tylko przez pryzmat zawodników. Prezentuje również szeroką skalę dyscyplin sportowych. Od najbardziej popularnych i chwytliwych do niszowych, wręcz niesportowych.

Samej sportowej rywalizacji jest na wystawie niewiele, ale z pewnością nie można odmówić jej braku emocji. Trybuny pełne publiczności pilnowane przez umundurowanych "ochroniarzy" aż od nich kipią. Z jednej strony niesamowicie skoncentrowana młoda gimnastyczka, a z drugiej rozkoszni, uśmiechnięci młodzi pływacy. Przez całą ekspozycję spotykamy raz skupienie i napięcie, a raz rozluźnienie czy wręcz coś zabawnego.

Wszystkie te okołosportowe sytuacje Niedenthal fotografuje w swoim stylu. Podgląda, jest blisko - a nawet jeżeli nie jest, to mamy wrażenie jakby był, jakbyśmy oglądając zdjęcia stali opodal.

Sportografie, wykonane przy okazji dokumentowania przemian, są bardzo szczere i prawdziwe. Ogląda się je z prawdziwą przyjemnością. Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto tego nie uczynił, ma ostatnie chwile, aby odwiedzić Galerię Fotografii Ratusz.

1 komentarz

  • ech
    ech czwartek, 21 wrzesień 2017 17:00 Link do komentarza

    polskiego? nazwisko i imie ma niezbyt polskie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us