Reklama

Z albumów Jana Strzyżowskiego - wystawa w Muzeum Starej Fotografii

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Wystawę "Czar starej fotografii z albumów Jana Strzyżowskiego" przygotowało Muzeum Starej Fotografii w Zamościu. Zostanie ona otwarta w piątek (21 czerwca) w korytarzu zamojskiej kamienicy przy ul. Staszica 19 w Zamościu. Jan Strzyżowski to jeden z najsłynniejszych zamojskich fotografików przełomu XIX i XX wieku.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zarówno fotografie z wcześniejszych zbiorów zgromadzonych przez Muzeum Starej Fotografii, ale także nigdzie nieprezentowane dotąd zdjęcia. Jan Strzyżowski przejął zakład fotograficzny swojej siostry Bronisławy Ułasewiczowej. Fotografie tego rodzeństwa znalazły się i w serii starych zamojskich widokówek (oryginał także pozostaje w zasobach Muzeum Starej Fotografii), i na wielu przedwojennych zdjęciach ludzi związanych z Zamojszczyzną. Na wystawie zobaczymy też zdjęcia przekazane w ubiegłym roku do Muzeum Starej Fotografii przez prawnuka Strzyżowskiego. To fotografie rodzinne i przedstawiające Zamość.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Wschodniego Festiwalu Fotografii. Wystawę będzie można oglądać do 18 lipca.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us