Reklama

Powstaje film o Leśmianie. Zdjęcia skończone

Zakończono zdjęcia do filmu o Leśmianie, foto: Tadeusz Sosnowski, materiał nadesłany. Zakończono zdjęcia do filmu o Leśmianie, foto: Tadeusz Sosnowski, materiał nadesłany.

Powstaje film dokumentalny o Bolesławie Leśmianie. Właśnie zakończono nagrywanie zdjęć. Obraz o roboczym tytule "Film o Leśmianie" powstaje z inicjatywy działającego w Zamościu Towarzystwa Leśmianowskiego.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Autorem zdjęć jest Tomasz Michałowski, współpracujący z AurumFILM, firmą która zrealizowała ubiegłoroczny film „Ostatnia rodzina” nagrodzony Złotym Lwem w Gdańsku.

W filmie wystąpią między innymi Adam W. Kulik, Dariusz Pachocki, Jerzy Tyburski, Adam Gąsianowski, Jakub Żygawski, Henryk Szkutnik, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.

Zdjęcia nagrywano w gmachu Akademii Zamojskiej, Archiwum Państwowym w Zamościu, Sądzie Okręgowym, Muzeum Zamojskim, Zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, w księgarni „Szkole Życia”, kawiarni Galicya-Cafe, w Domu Centralnym w mieszkaniu Bolesława Leśmiana, w Izbie pamięci Leśmiana w Iłży, Domu Sunderlandów i w „malinowym chruśniaku”.

W filmie wystąpią również pary taneczne ze Szkoły Tańca M. & J. Myka. Ponadto w filmie pojawi się również roztoczańska „Łąka”.

Inicjatorzy zdradzają też, że w roli Leśmiana wystąpi znakomity polski aktor ale na razie nie chcą ujawnić jego nazwiska.

Poniżej zdjęcia z planu zdjęciowego, fot. Tadeusz Sosnowski, materiał nadesłany.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us