Reklama
Reklama

Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku. Zobacz program na sezon operowy w "Stylowym"

Grafika, foto: materiał nadesłany Grafika, foto: materiał nadesłany

Kolejny sezon cieszącego się na całym świecie wielką popularnością cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” rozpocznie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu 14 października transmisją opery "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusa Mozarta. Widzowie zamojskiego kina w sezonie 2017-18 obejrzą w sumie 8 oper transmitowanych z nowojorskiej The Metropolitan Opera.

W nadchodzącym sezonie transmisji znajdzie się kilka premierowych inscenizacji, powrócą także popularne tytuły, ale w nowych obsadach. Peter Gelb, dyrektor generalny Met, tak mówi o nadchodzących atrakcjach: „W tym sezonie odświeżamy nasz żelazny repertuar zupełnie nowymi wystawieniami 'Normy' i 'Toski'. Zaprezentujemy też dzieło, które dotąd nie gościło ani razu na deskach Met, a będzie to 'Kopciuszek' Jules’a Masseneta z Joyce DiDonato w roli tytułowej. Przypomnimy także uroczą inscenizację 'Czarodziejskiego fletu' Wolfganga Amadeusa Mozarta, ale tym razem w pełnej wersji i w języku oryginału, czyli po niemiecku. Warto pamiętać, że skrócona wersja angielska, tzw. familijna, zainaugurowała w 2006 roku nasz cykl transmisji HD LIVE. Mamy przekonanie, że repertuar tego sezonu ułożyliśmy tak, by zarówno nastawieni na tradycję melomani, jak i widzowie oczekujący nowości znaleźli dla siebie coś interesującego”.

Podczas sezonu 2017–18 będziemy mogli podziwiać najgorętsze gwiazdy wokalistyki. W transmitowanych spektaklach wystąpią między innymi: Sondra Radvanovsky, Sonya Yoncheva, Plácido Domingo, Joyce DiDonato, Kristine Opolais, Jonas Kaufmann, Kelli O’Hara, Pretty Yende, Matthew Polenzani, Michael Fabiano, Alice Coote, Joseph Calleja, Charles Castronovo, René Pape, Bryn Terfel, Ildebrando D’Arcangelo, Susanna Phillips czy Christopher Maltman. W obsadach nie zabraknie Polaka: „Niezmiernie cieszymy się, że Piotr Beczała znów zawita na scenie Met i na dużym ekranie – mówi Bartłomiej Majchrzak z www.nazywowkinach.pl, firmy dystrybuującej cykl 'The Metropolitan Opera: Live in HD' na terenie Polski. – Jesteśmy pewni, że jego występ w 'Luizie Miller' spotka się, jak zawsze zresztą, z ogromnym uznaniem widzów na całym świecie. Polacy bardzo czekają na transmitowane występy swoich rodaków, dlatego jako dystrybutorzy jesteśmy dodatkowo wdzięczni Met za zaproszenie Piotra Beczały”.

Za pulpitem dyrygenckim znów staną najlepsi: Carlo Rizzi, Andris Nelsons, Marco Armiliato, Maurizio Benini czy Bertrand de Billy. Legendarny James Levine poprowadzi dwa transmitowane przedstawienia.

SEZON OPEROWY 2017-18 „THE MET: LIVE IN HD” w CKF STYLOWY
14.10.2017 godz. 18:55 - CZARODZIEJSKI FLET - Wolfgang Amadeus Mozart
18.11.2017 godz. 18:55 - NORMA - Vincenzo Bellini /retransmisja z 07.10.2017/
27.01.2018 godz. 18:55 - TOSCA - Giacomo Puccini
10.02.2018 godz. 18:00 - NAPÓJ MIŁOSNY - Gaetano Donizetti
24.02.2018 godz. 18:30 - CYGANERIA - Giacomo Puccini
10.03.2018 godz. 18:55 - SEMIRAMIDA - Gioachino Rossini
14.04.2018 godz. 18:30 - LUIZA MILLER - Giuseppe Verdi
28.04.2018 godz. 18:55 - KOPCIUSZEK - Jules Massene

Cena biletu na 1 operę: 50 zł (sprzedaż biletów w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net) Karnet na 8 oper: 320 zł (sprzedaż karnetów wyłącznie w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9)

1 komentarz

  • Meloman
    Meloman wtorek, 12 wrzesień 2017 19:16 Link do komentarza

    Opere warto zobaczyć. Szkoda że Orkiestra Namysłowiaków w osobie pana Rafała Pilewicza zabroniła przedstawicielowi jednej z gazet relacjonować sobotni koncert na starówce

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us