"Chłopcy Malowani" - wyniki i zdjęcia Wyróżniony

"Chłopcy Malowani" - wyniki i zdjęcia

Aleksandra Bełz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu zwyciężyła w jubileuszowym V Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej ?Chłopcy Malowani?, jaki odbył się dziś w Klubie Batalionowym w Zamościu.


Konkurs to wspólna inicjatywa Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość i Klubu Batalionowego.

-Cieszymy się, że możemy poprzez ten konkurs szerzyć ducha patriotyzmu, a rosnąca z roku na rok liczba uczestników tylko nas utwierdza w słuszności tego przedsięwzięcia i motywuje do dalszej pracy. ? powiedziała nam Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor LO CSM Zamość. Jak dodała w tym roku udział w konkursie wzięło ponad 120 uczestników.

Występy oceniało jury w składzie: Agnieszka Biernacka ? kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, dr Ryszard Maleszyk ? nauczyciel LO CSM Zamość, Miłosz Ferenc ? instruktor Klubu Batalionowego.

I miejsce jury przyznało Aleksandrze Bełz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu. II miejsce zdobył zespół ?Oni? z gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie. III miejsce jury przyznało Patrycji Chwale z Zespołu Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej.

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: zespół ?Forte?z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, Karolina Szeremeta z Gimnazjum w Komarowie-Osadzie i Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie.

Swoje wyróżnienia przyznał także dowódca 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu, ppłk Leszek Winogrodzki. Otrzymali je: zespół ?Oni? z Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie oraz zespół ?Młode Żywioły? z Gimnazjum w Szczebrzeszynie.

Wyróżnienia prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK ? Okręg Zamość posła Sławomira Zawiślaka otrzymały: Julia Stepaniuk z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, chór szkolny ?ECHO? z Gimnazjum w Komarowie ? Osadzie, Natalia Kolano i Michał Warchoł ze Smart School w Zamościu, Amelia Juszczak z I Społecznego Gimnazjum w Zamościu, Katarzyna Horoszkiewicz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, zespół wokalny z Gimnazjum w Gromadzie w składzie: Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, Maja Sokołowska.

Publiczność mogła usłyszeć m.in. takie utwory jak: ?Pałacyk Michla?, ?Dziewczyna z granatem w ręce?, ?Dziś idę walczyć mamo?, ?Póki Polska żyje w nas?, ?Nie pytaj o Polskę?, ?Wrócą chłopcy z wojny? i wiele, wiele innych.

Portal ezamosc.pl był jednym patronów medialnych imprezy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us