Reklama

Jesień w Zamojskim Domu Kultury

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Jesień w Zamojskim Domu Kultury zapowiada się wyjątkowo owocnie. Przygotowane wydarzenia to nie tylko propozycja dla odbiorców dorosłych, ale także konkursy dla przedszkolaków, czy warsztaty dla rodzin. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która w wielu przypadkach jest bezpłatna.

29 września 17:00
Warsztaty kreatywne z Iryną Martin – obowiązują zapisy

Koń lub konik – jeden z najstarszych i tradycyjnych uroków Słowian. Wizerunek konia kojarzy się ze słońcem. Wnosi do domu szczęście, dobrobyt, światło i ciepło. Tradycyjnie koń słoneczny uważany jest za męski talizman. Podczas warsztatu wykonamy starożytną zabawkę z naturalnych materiałów, nici lnianej. Zabawkę wykonujemy poprzez nawijanie i wiązanie nitek.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiek uczestników: 6+

30 września 18:00
Podsumowanie 48 Zamojskiego Lata Teatralnego – obowiązują wejściówki

Zanim zapowiemy Teatralną Jesień zapraszamy na podsumowanie 48 Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli Czasu Kobiet. Ogłosimy kto zdobył Buławę Hetmańską tegorocznej edycji oraz poznamy laureatki konkursu Szukamy Polskiego Szekspira. Będą podziękowania, słodycze i wibracje, czyli - recital Mariusza Kiljana aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu pt. Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty. Mariusz Kiljan jak zawsze ze świetnymi muzykami.

Zapraszamy w sobotę 30 września na godz.18.00 do naszej wspaniałej sali widowiskowej, do której wejdziecie Szanowni przez odnowiony hol.

Wejściówki na podsumowanie 48 Zamojskiego Lata Teatralnego do odebrania w Sekretariacie ZDK

1 października 8:00-12:00
Giełda Kolekcjonerska

Cennik opłat obowiązujący na Giełdzie Kolekcjonerskiej:
- opłata za stolik lub 1 m2 powierzchni od wszystkich wystawców – 10 zł
- bilet wstępu na Giełdę – 5 zł

4 października 18:00
Wszystko co mówimy o śmierci tak naprawdę jest o życiu – obowiązują wejściówki
Zapraszamy na spektakl Grupy Teatralnej Glosa działającej w Zamojskim Domu Kultury. Spektakl w oparciu o wiersze: Louise Glück, Wisławy Szymborskiej, Jacka Fałkiewicza, Konstandinosa Kawafisa, Anny Liszcz
prozę: Miry Marcinów, Marcina Wichy,
prozę poetycką Wojciecha Bonowicza
dramat Samuela Becketta
oraz teksty Glosy

reżyseria: Grażyna Kawala
występują: Ewa Bajaka, Barbara Czapiga-Drohomirecka, Aleksandra Luchowska, Diana Maciąg, Marta Słomianowska
Bezpłatne wejściówki do odebrania w Sekretariacie ZDK.

7 października 10:00
Przesłuchania konkursu dla przedszkolaków „U progu kariery”
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Rodzina”

Tradycyjnie proponujemy 3 kategorie konkursowe:

PIĘKNEGO MÓWIENIA
Konkurs Pięknego Mówienia
Prosimy o przygotowanie jednego tekstu (wiersza lub fragmentu prozy) o tematyce rodzinnej.

PIOSENKI
Prosimy o przygotowanie jednego utworu związanego z rodziną.
Mile widziane podkłady muzyczne (CD,mp3, USB).

PLASTYCZNY
Prosimy o przygotowanie pracy na temat rodziny.
Każdy uczestnik może złożyć 1 pracę, wykonaną dowolną techniką.
Prace plastyczne wraz z umieszczoną na tyle kartą zgłoszenia należy składać do sekretariatu ZDK.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2 października na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w sekretariacie ZDK ul. Partyzantów 13. Prace plastyczne przyjmujemy WYŁĄCZNIE w sekretariacie ZDK.

Swoich sił próbować można w każdej z kategorii.

Koncert Finalistów, wystawa i wręczenie nagród odbędzie się 14 października o godz. 11:00
Informacja o laureatach zostanie dostarczona drogą mailową do 10 października.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin konkursu oraz Karty zgłoszenia znajdują się na stronie: www.zdk.zamosc.pl

od 16 października
Wystawa poplenerowa III Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego „Roztocze 2023”
sala kawiarniana ZDK

18 października 17:00
Rodzinne Warsztaty Makramy – obowiązują zapisy

Zapraszamy dzieci w wieku co najmniej 8 lat wraz z opiekunami.

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt dofinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2023 r.

21 października 12:00
Salsa Kubańska w ZDK – wstęp wolny

Na zajęciach stawiamy na dobrą zabawę muzyką, ruchem i merytoryczną naukę. Celem tanecznych spotkań jest relaks i oddanie się chwili. Na salę zapraszamy dla zapomnienia - bycia tu i teraz.

Zajęcia taneczne realizowane są w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023.

25 października 17:00
Spotkanie podróżnicze „Palcem po mapie – ARGENTYNA” – wstęp wolny

Spotkanie z Pauliną Lewandowską, która zabierze wszystkich w niesamowitą podróż po Argentynie. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w sali kawiarnianej ZDK na parterze.

27 października 17:00
Warsztaty kreatywne z Iryną Martin – obowiązują zapisy

Co wspaniałego stworzą dzieciaki podczas zajęć? Zdradzimy niebawem w naszych mediach społecznościowych. Niezależnie co to będzie, gwarantujemy dobrą zabawę i rozwój motoryki małej.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiek uczestników: 6+

28 października 19:00
Rachela – monodram w wykonaniu Jowity Budnik – bilet: 35 zł

Monodram zrealizowany na podstawie niezwykłego świadectwa – dziennika czasów zagłady, spisanego przez Rachelę Auerbach.

Zapiski Racheli Auerbach stanowią szczególne źródło pamięci o Holokauście, ponieważ odwołują się do wyjątkowej sytuacji, w jakiej znajdowała się ich autorka. Przez długi czas Rachela Auerbach przy ul. Leszno 40 w Warszawie prowadziła kuchnię, gdzie wydając posiłki konfrontowała się z ludzkimi historiami czasów okupacji i warszawskiego getta.

To właśnie kuchnia jest „miejscem” akcji monodramu, gdzie w kolejce po zupę, jak po przepustkę do życia, stoją „bohaterowie” dramatu przywoływani w monologu przez Rachelę. Tu spotykają się życiorysy skazanych na śmierć, to tu przychodzą po nadzieję.
Bilet: 35 zł do nabycia w sekretariacie ZDK lub online na www.zdk.zamosc.pl w zakładce BILETY.

4 listopada 19:00
Muzycy Breakout – Zaduszki Bluesowe – bilet 65 zł

Zapraszamy na Zaduszki Bluesowe z zespołem „OLD BREAKOUT - 80a”

04 listopada 2023 r. , godz. 19.00, sala widowiskowa Zamojskiego Domu Kultury

"OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa – 80a" - trasa koncertowa upamiętniająca 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy i 80-te urodziny Tadeusza Trzcińskiego.
OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej.

14 listopada 10:00
27. Jesienny Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

Zapraszamy wszystkich miłośników recytacji od szkoły podstawowej do nawet 110 lat, którzy w tegorocznej edycji zmierzą się z tematem SNÓW i MARZEŃ.

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany tekst (wiersz lub fragment prozy; dopuszczalny jest uzasadniony kolaż tekstów). W przypadku prezentacji fragmentu prozy dopuszczalne są skróty. Uczestnik przygotowuje repertuar nieprezentowany w innych konkursach.

Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji: uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut, starsi – do 5 minut.

Karta zgłoszenia dostępna na www.zdk.zamosc.pl. Wypełnioną kartę należy dostarczyć do Zamojskiego Domu Kultury lub przesłać skan na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2023.

22 listopada 17:00
Rodzinne Warsztaty Makramy – obowiązują zapisy

Zapraszamy dzieci w wieku co najmniej 8 lat wraz z opiekunami.
Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

od 27 listopada
Warsztaty Świąteczne dla szkół
Zapraszamy grupy zorganizowane/klasy na warsztaty świąteczne. Podczas warsztatów powstaną piękne świąteczne wianki z tworzyw naturalnych: szyszki, orzechy, suszki, iglaki. Warsztaty płatne 20 zł/osoba.
Zapisy na warsztaty ruszają 13 listopada.

29 listopada 17:00
Rodzinne Warsztaty Makramy – obowiązują zapisy

Zapraszamy dzieci w wieku co najmniej 8 lat wraz z opiekunami.
Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program jesiennych wydarzeń może ulec zmianie. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.zdk.zamosc.pl oraz mediów społecznościowych – tam informacje będą na bieżąco aktualizowane. Do zobaczenia w Zamojskim Domu Kultury!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us