Reklama

Warsztaty muzyczne i koncert Bach Jazz Collective

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Zamojski Dom Kultury zaprasza wszystkich w wieku powyżej 15 lat na warsztaty muzyczne pn. „Jazz stary i nowy”. Po warsztatach zaplanowano koncert Bach Jazz Collective.

Warsztaty odbędą się w sobotę 16 września w Zamojskim Domu Kultury. Początek o godz. 16:00. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Program warsztatów przeplatanych sporą dawką muzyki na żywo:
1) Blues – kilka słów o bluesie.
2) Era Swingowa (lata 20-30): Krótka prezentacja o początkach jazzu i charakterystycznych cechach ery swingowej.
3) Bebop, Hardbop i Cool Jazz (lata 40-50): Omówienie ewolucji jazzu w kierunku bardziej skomplikowanych struktur muzycznych i artystów tej dekady.
4) Free Jazz i Avant-Garde (lata 60): Wyjaśnienie rewolucji w jazzie, eksperymentów dźwiękowych i roli spontaniczności.
5) Różne barwy jazzu – latin, jazz-rock, funk (lata 70-80): Omówienie połączenia jazzu z rockiem, funkiem, elektroniką i wpływowych artystów tamtej dekady.

Po warsztatach, o godzinie 18:00 zaplanowano koncert Bach Jazz Collective. Wstęp wolny.

W programie nowe interpretacje utworów Bacha.

"Opracowania otwartych form to hołd składany Bachowi i uznanie jego geniuszu. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii. Twórczość Bacha cechowała różnorodność, improwizacja oraz zbliżona motoryka - równomierne i dynamiczne sekwencje akordów lub pojedynczych dźwięków. Projekt zespołu Bach Jazz collective to zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach Jazz collective łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Barok i Jazz? Yes! To dwa świetnie koegzystujące ze sobą światy." - czytamy w komunikacie prasowym.

Zagrają:

Bartek Halicki - puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i sekcyjny. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lider zespołu Bartek Halicki Septet, z którym wydał album "Etnograf". Puzonista Eljazz Big Band.

Witold Janiak - pianista i organista jazzowy, kompozytor. Zwycięzca Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat nagrody Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku.

Kamil Miszewski - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Współpracował m. in. z: Alicją Majewską, Filharmonią Narodową, Teatrem Muzycznym w Łodzi.

"Nieoczywista fuzja i nowoczesne aranżacje. Muzyka prezentowana przez trio to egzotyczne połączenie brzmienia puzonu z organami Hammonda i zestawem perkusyjnym. Awangardowe brzmienie projektu wynika z fuzji wybitnej techniki kompozytorskiej J. S. Bacha i melodyjności jego utworów z nowoczesnym rysem harmonicznym opracowanym przez autora aranżacji - Bartka Halickiego. Projekt jest doskonałą muzyczną przygodą i doświadczeniem dla słuchacza zainteresowanego zarówno muzyką jazzową jak i barokową." - zapraszają organizatorzy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us