Reklama

"Oblicza Andaluzji" - wystawa fotografii Wyróżniony

Plakat, materiał nadesłany Plakat, materiał nadesłany
Wystawa "Oblicza Andaluzji" to zbiór fotografii uwieczniających niezwykłą podróż na południe Hiszpanii zimą. Andaluzja w styczniu odkrywa przed nami wszystkie piękne oblicza, które kojarzą się z tym krajem: złociste plaże, malownicze białe miasteczka, soczyste mandarynki, palmowe aleje, pasjonującą corridę i emocjonujące flamenco. W tle widoczne są również wpływy kultury arabskiej, które wzbogacają tę krainę swoją historią.

"Wystawa przenosi widzów w magiczny świat Andaluzji: do urokliwej Sewilli - stolicy regionu, do zacisznych zakątków Carmen i Figara, na słoneczne plaże Malagi, a także do Kordoby, gdzie zabytki z czasów Maurów przyciągają wzrok. Ronda jawi się z dwóch stron - jako malownicze miasteczko oraz arena słynnej corridy. Atrakcją niezaprzeczalnie jest też Granada - prawdziwa perła Andaluzji, gdzie historia splata się z misternym pięknem. Nie zabraknie również wycieczki aż na Gibraltar, aby spotkać żyjące tam na wolności małpy. Fotografie emanują bogatymi, cytrusowymi barwami, oddającymi duszę Hiszpanii. Każda z nich ukazuje nie tylko różnorodność zabytków i zachwycające krajobrazy, lecz także przykuwające uwagę detale oraz urok malowniczych miasteczek. To zapis podróży, który w pełni oddaje niezwykłą atmosferę Andaluzji. Podsumowując, wystawa "Oblicza Andaluzji" to wspaniała podróż wizualna przez fascynujący region Hiszpanii, gdzie historia, kultura i przyroda tworzą niepowtarzalną mozaikę." - czytamy w opisie wystawy.

Aleksandra Baranowicz – absolwentka filologii angielskiej, nauczyciel, członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej - Grupy Twórczej. Uczestniczka wystaw zbiorowych ZGF GT oraz Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Dusza artystyczna. Uwielbia taniec, sztukę, literaturę i fotografię. Pasjonatka podróży i poznawania rożnych kultur, tradycji oraz zwyczajów.

Do tej pory odwiedziła ponad 30 krajów na 4 kontynentach, a z podróży przywiozła tysiące zdjęć. Interesuje ją przede wszystkim fotografia reportażowa, poprzez którą ma możliwość ukazania świata często „nieidealnego”, aczkolwiek fascynującego oraz uchwycenia w kadrze ludzkich emocji, ciekawych zdarzeń i piękna wyjątkowych miejsc. Czas wolny najchętniej spędza na ukochanym Roztoczu przemierzając szlaki piesze z plecakiem i aparatem.

Otwarcie wystawy zaplanowano na 7 września o godz. 17.00 w Hotelu Zamojskim (ul. Kołłątaja 2/4/6).

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us