Reklama

Przez historię Polski z ZUS – wystawa w Zamościu

Wystawa w Zamościu będzie czynna od 2 do 8 września, foto: materiał nadesłany Wystawa w Zamościu będzie czynna od 2 do 8 września, foto: materiał nadesłany

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery w ZUS? Instytucja zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”. To gratka nie tylko dla pasjonatów historii.

„Rzeczpospolita Ubezpieczonych” to wystawa fotograficzna opatrzona komentarzami naocznych świadków historii, zarówno pracowników ZUS jak i innych obywateli. Ekspozycja powstała co prawda z okazji 80-lecia powołania Zakładu, ale sięga w przeszłość jeszcze głębiej, do Polski pod zaborami w XIX wieku.

Losy instytucji i jej pracowników nierozerwalnie splotły się z losami Polski i Polaków. Pracownicy ZUS również ratowali życie podczas wojny, uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych i emocjonowali się zmianami ustrojowymi przełomu lat 80. i 90. – Wystawa, przez pryzmat zmieniającej się instytucji, pokazuje więc najnowszą historię naszego kraju i przemiany, które zachodziły w społeczeństwie. Warto poświęcić chwilę na tę lekcję – zaprasza dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg.

Ekspozycję będzie można oglądać w Zamościu, w holu głównym Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” przy ul. Odrodzenia 9. Wystawa będzie czynna od 2 do 8 września. W sobotę i niedzielę będzie można ją oglądać w godzinach 11.00-23.00, a od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-23.00.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us