Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski
Czwartek, 26 Grudzień 2019, 16:00 - 20:00
Odsłon : 296
Utworzył szlyciuk

Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem odbędzie się 26 grudnia w hali OSIR w Zamościu.

Środki zebrane podczas rozgrywek zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak: zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni. Wymaga terapii biologicznej, podawania dożylnie preparatów żelaza i okresowo przetaczania krwi. Od dwóch lat nie ma skuteczności leczenia konwencjonalnego, więc podjęta została próba leczenia biologicznego. Sebastian jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka. Mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Gdy lepiej się czuje, jest wesołym i radosnym chłopakiem, ma dobry kontakt z rówieśnikami. Lubi grać na pianinie i czytać książki. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego. W jego trudnej sytuacji jest to jedyny sposób skutecznej edukacji, zwłaszcza, że w roku 2020 ma zamiar ukończyć naukę.

Podczas oficjalnej części o godzinie 16:00 nastąpi licytacja gadżetów i koszulek z podpisami znanych piłkarzy i klubów. Ponadto wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery do lokalnych firm. Dodatkowo w godzinach 12-20 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez fundację DKMS.

Drużyny, które chcą wziąć udział w turnieju mogą się zgłaszać poprzez stronę wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1028599230824914/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1573497765652110

Organizatorami są Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. Tegoroczny turniej został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Miejsce OSIR Zamość

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us