Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Pamiętajmy, by nie pozostały po nich tylko guziki
Czwartek, 04 Kwiecień 2019, 17:00 - 18:00
Odsłon : 182
Utworzył szlyciuk

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy ze Stowarzyszeniem Zamojska Rodzina Katyńska oraz Radą Rodziców MDK zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Katyń. Pamiętajmy, by nie pozostały po nich tylko guziki”. Autorem prezentowanych zdjęć jest Andrzej Szumowski.

Ekspozycja składa się z 36 barwnych fotografii formatu 50 x 70. Ich autorem jest Andrzej Szumowski - nauczyciel fotografii MDK. Zdjęcia powstały w czasie pobytu autora w Katyniu w 2013 roku.

Wernisaż organizowany jest z okazji 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej upamiętniającej zamordowanych przez NKWD ZSRR w 1940 roku Oficerów Wojska Polskiego, Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej, Funkcjonariuszy Policji Państwowej i Straży Więziennej, Urzędników Państwa Polskiego oraz Polskich Patriotów.

Wystawa ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży ważnych kart historii naszego kraju. Jest inspiracją do zgłębiania wiedzy na ten trudny temat oraz przyczynkiem do tego by pamięć o ludziach walczących za ojczyznę była zawsze żywa.

Wernisaż odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu”.

Miejsce MDK Zamość

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us