Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

„Kto napisze naszą historię” – pokaz specjalny filmu o Holokauście
Niedziela, 27 Styczeń 2019, 15:00 - 17:00
Odsłon : 376
Utworzył szlyciuk

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na pokaz specjalny wyjątkowej amerykańsko – polskiej koprodukcji "Kto napisze naszą historię?". To fabularyzowany film dokumentalny o bezprecedensowym przedsięwzięciu - podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstałym z inicjatywy Emanuela Ringelbluma w 1940 roku, które zajmowało się dokumentowaniem życia w getcie warszawskim.

Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO "Pamięć Świata" jako zabytek światowego dziedzictwa. Jest ono unikalnym zbiorem dokumentów stanowiących jedno z poważniejszych świadectw o zagładzie Żydów polskich. W filmie "Kto napisze naszą historię?" wystąpili polscy aktorzy, m.in.: Piotr Głowacki, Jowita Budnik, Karolina Gruszka i Wojciech Zieliński. Głosów w filmie użyczyli: nagrodzony Oscarem za film „Pianista” Adrien Brody oraz trzykrotnie nominowana do tej nagrody Joan Allen („Ukryta prawda”, „Czarownice z Salem”, „Nixon”).

Projekcja filmu odbędzie się 27 stycznia o godz. 15:00 z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Pokazy filmu będą organizowane tego dnia w kilkudziesięciu krajach świata.

Bilety: 17 zł (ulgowy), 20 zł (normalny).

Miejsce CKF Stylowy

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us