Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

„W nocy na Starym Rynku” - czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca
Czwartek, 22 Listopad 2018, 18:00 - 20:00
Odsłon : 481
Utworzył szlyciuk

22 listopada, w Centrum „Synagoga” (ul. Pereca 14 w Zamościu), odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca, w tłumaczeniu Horacego Safrina „W nocy na Starym Rynku”. Wydarzenie wyreżyserowane zostało przez Piotra Johaniuka i przygotowane od strony artystycznej wspólnie z grupą osób chętnych do udziału w czytaniu, a jego organizacji podjęły się Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego oraz Centrum „Synagoga” w Zamościu.

"Serdecznie zapraszamy na czytanie i wspólne przeżywanie wciąż aktualnego utworu Pereca, utrzymanego w klimacie żydowskiego folkloru, gdzie rzeczywistość splata się z magią i którego akcja rozgrywa się na Starym Rynku w Zamościu." - zachęcają organizatorzy. 

Kopia scenariusza sztuki Pereca znajduje się w zbiorach Książnicy Zamojskiej. Została przekazana za zgodą i dzięki uprzejmości pani Gołdy Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Spektakl, w reżyserii Szymona Szurmieja, miał swoją premierę w 2008 roku.

Początek czytania zaplanowano na godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Miejsce Centrum Synagoga

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us