Co? Gdzie? Kiedy?

"H&O Harmonia Obiektywna" - Romana Timofiejuka
Piątek, 16 Listopad 2018, 16:00 - 17:00
Odsłon : 868
Utworzył szlyciuk

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii "Ratusz" zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "H&O Harmonia Obiektywna" autorstwa Romana Timofiejuka, które odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 16:00 w GF Ratusz.

"Prezentowane fotografie należą do serii "H&O Harmonia Obiektywna", którą kontynuuję od 2009r. Fotografując nadmorskie okolice polskiego Wybrzeża ponownie zwróciłem się do fotografii czarno-białej. Po latach wykonywania setek zdjęć reklamowych gdzie kolor był najważniejszym elementem przekazu treści, nastąpiło u mnie przesycenie barwnymi plamami i jakby w naturalny sposób skierowało do patrzenia poprzez czarno-biały filtr. Ten odkryty na nowo rodzaj fotografii pozwala mi skupić się na istotnych elementach krajobrazu. A ponieważ czarno-białe zdjęcia mają unikalne piękno samo w sobie więc może dlatego stają się abstrakcyjne i atrakcyjne. Moim założeniem jest taka artystyczna interpretacja nadmorskich i nie tylko, plenerów, aby wykonać zdjęcie czyste, minimalistyczne w formie i skromne w treści. Pomijam zbyt emocjonalne tematy i miejsca. Lubię fotografować w zaczarowanych porach dnia, w brzydką, deszczową lub śnieżną pogodę. Umiejętnie kadruję obraz. Manipulując kontrastem i doświetleniem, dążę do absolutnej czystości i porządku na zdjęciu. Czasami jeżeli to konieczne stosuję koloryzowanie obrazu. Staram się jednak nie upiększać rzeczywistości, tylko ją kopiować. Uważam, że lepiej jest pozostawić więcej grze wyobraźni. Wyszukuję w naturze elementy nadające całości harmonijny i spokojny wygląd, tworząc obrazy, które odzwierciedlają piękno i urok fotografowanych miejsc." - pisze o swoich pracach autor.

Roman Timofiejuk to współczesny polski artysta fotografik, mieszka w Gdyni. Od 1988r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, należy też do Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie, i Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Fotografią zajmuje się ok. 42 lata, a w jego dorobku artystycznym jest wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw oraz udział w różnych konkursach i projektach fotograficznych. Pomiędzy 1991r. a 2011r. zajmował się fotografią reklamową, katalogową, portretową i projektowaniem graficznym. W 1999r. założył Pomorski Klub Fotografów Reklamowych którego był prezesem do 2002r. W 2011r. został rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej do spraw podręczników i dydaktyki w zakresie fotografii. Biegły sądowy. Obecnie tworzy fotografie przeważnie czarno-białe, ale koloru nie unika. Poszukując nowych inspiracji odwiedził Węgry, Rosję, Kanadę, Singapur, wyspy greckie Rodos i Kretę, San Marino, Bułgarię, Włochy, wyspy Kanaryjskie, Tajlandię, Francję, Majorkę. Fotografowanie przestrzeni jest jego ulubionym zajęciem. Interesuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych. Jest uczestnikiem i organizatorem działań artystycznych, kulturalnych związanych z fotografią. Obecnie poświęca się całkowicie działalności artystycznej i wystawienniczej.

Wystawę będzie można oglądać do 13 grudnia 2018 roku. Ekspozycja została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość. Sponsorem jest Arte Hotel.

Miejsce GF Ratusz

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us