Co? Gdzie? Kiedy?

Capella all' Antico ma już 35 lat - koncert jubileuszowy
Sobota, 22 Wrzesień 2018, 18:00 - 21:00
Odsłon : 423
Utworzył szlyciuk

Zamojski Zespół Muzyki Dawnej "Capella all`Antico" ma już 35 lat. Jest to jeden z czołowych polskich, amatorskich zespołów, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu. Koncert jubileuszowy odbędzie się w najbliższą sobotę.

Założycielem grupy, która działa od 1983 roku przy Zamojskim Domu Kultury jest Krzysztof Obst. Poza występami na terenie Polski, grupa wielokrotnie prezentowała się w Niemczech, Hiszpanii, Rosji, Jugosławii, Czechach i na Ukrainie. Zespół jest kilkakrotnym laureatem głównego konkursu zespołów muzyki dawnej w Polsce – Festiwalu „Schola Cantorum” w Kaliszu. Występował również na festiwalach w Jarosławiu, Starym Sączu, Świeradowie Zdroju czy Elblągu. Specyfika muzyki dawnej, barwne historycznie stroje, bogate instrumentarium – flety proste, rauschpfeife, krummhorn, fidele, bas fidel, mandora, gitara mauretańska, lira korbowa, instrumenty perkusyjne i młody wiek wykonawców – pozostawiają u słuchaczy niezapomniane wrażenia.

Koncert jubileuszowy zespołu odbędzie się w sobotę (22 września) o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu. Gościem zespołu będzie zaprzyjaźniony zespół Sine Nomine z Lublina pod kierownictwem Izabeli Urban.

Miejsce PSM w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us