Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Forteca z koncertem w Zamościu
Środa, 12 Wrzesień 2018, 12:00 - 14:00
Odsłon : 437
Utworzył szlyciuk

Koncert zespołu historyczno-patriotycznego Forteca odbędzie się w środę (12.09) na terenie kompleksu koszar Jednostki Wojskowej w Zamościu. Poprzedzi go występ 10 zwycięskich zespołów i solistów, laureatów powiatowych eliminacji projektu "Pieśń Niepodległości - Festiwal pieśni partyzanckich".

Zespół Forteca to grupa, która w swoim nowatorskim zamyśle poprzez muzykę rockową promuje treści patriotyczne. Zespół tworzą pasjonaci ostrego brzmienia, którzy poprzez swoją twórczość  chcą manifestować polskość.

Koncert będzie również finałem projektu pod nazwą "Pieśń Niepodległości - Festiwal pieśni partyzanckich", zrealizowanego przez ŚZŻAK Okręg Zamość. Eliminacje rejonowe odbywały się w okresie od czerwca do września br., odrębnie dla każdego z pięciu powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość. Eliminacje miały charakter otwarty a adresowane były do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno- wokalnym, wokalnym i solistów.

Jednocześnie w ramach obchodów Święta Wojsk Lądowych (które przypadają na 12 września) odbędzie się piknik militarny, podczas którego będzie można zobaczyć m.in. prezentacje uzbrojenia wojskowego, pokaz wyszkolenia (walk wręcz), pokazy grup rekonstrukcyjnych. Dla uczestników imprezy przewidziano także wojskowy poczęstunek.

Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Wejście na koncert od Alei Wojska Polskiego - za wjazdem na teren jednostki wojskowej. Wstęp bezpłatny.

Miejsce Jednostka Wojskowa w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us