Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Narodowe Czytanie 2018 w Zamościu
Sobota, 08 Wrzesień 2018, 10:00 - 13:00
Odsłon : 384
Utworzył szlyciuk

8 września odbędzie się coroczna, ogólnopolska akcji "Narodowe czytanie". Lekturą tegorocznego wydarzenia jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

- Rozpoczynamy o godz. 10.00 na Rynku Wielkim (na schodach Ratusza), a w razie deszczowej pogody w Sali Consulatus. Ostatnią powieś autora - historię Cezarego Baryki, która stanowi krytyczną zadumę nad sytuacją Polski tuż po odzyskaniu niepodległości, usłyszymy m.in. w interpretacji przedstawicieli szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, władz Miasta, parlamentarzystów, słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i czytelników biblioteki - informuje Halina Zielińska z Książnicy Zamojskiej. - Przynieśmy ze sobą także własne wydania „Przedwiośnia”. Książki zostaną ostemplowane okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP - dodaje.

Organizatorem wydarzenia jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Kuratorium Oświaty w Lublinie - Delegatura w Zamościu, partnerem - Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Oddział w Zamościu. Narodowe

Czytanie odbywa się po raz siódmy. Jest ogólnopolską kampanią promującą czytelnictwo i upowszechniającą największe dzieła literatury polskiej. W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę gorąco zachęcamy do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej powieści, a udział w wydarzeniu traktujmy również jako formę uczczenia jubileuszu.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Miejsce Rynek Wielki

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us