Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim
Czwartek, 22 Marzec 2018, 13:00 - 14:00
Odsłon : 343
Utworzył szlyciuk

"Długa droga z zesłania w Kazachstanie" - to tytuł spotkania autorskiego z literatem i repatriantem Anatolem Diaczyńskim. Zaprasza na nie 22 marca Książnica Zamojska.

Anatol Diaczyński jest autorem książek (m.in. „Myśmy do stepów unieśli ojczyznę”, „Legendy stepowe”, „Tętent koni przez wieki”) opowiadających o losach Polaków z Kazachstanu. Absolwent Literackiego Instytutu im. Gorkiego w Moskwie. Pisze po polsku i po rosyjsku. Zrzeszony w Związku Literatów Polskich - oddział Rzeszów. Urodził się na północny Kazachstanu, w rodzinie polskich zesłańców. Jego dziadkowie, w latach 30-tych XX wieku zostali wywiezieni spod Żytomierza w stepy Kazachstanu, gdzie wiedli trudny los zesłańca. W 1995 roku powrócił do kraju przodków. Obecnie mieszka w Stalowej Woli. Jest pierwszym z kazachskich Polaków, którzy podjęli się opisania trudnego tematu związanego z bolesnymi przeżyciami licznej części polskiego narodu i jego problemami z repatriacją.

Rozmowa z autorem rozpocznie się o godz. 13.00, w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) w Zamościu. Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora wraz z dedykacją.

Organizatorem wydarzenia jest Książnica Zamojska, wstęp wolny.

Miejsce Książnica Zamojska

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us