Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Dwie dekady Zamościa w obiektywie Stanisława Orłowskiego
Piątek, 02 Marzec 2018, 17:00 - 18:00
Odsłon : 273
Utworzył szlyciuk

Stanisław Orłowskiego założyciel i honorowy prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego zaprasza na swój wieczór autorski promujący album "Dwie dekady. Zamość w latach 1980-2000". Spotkanie odbędzie się 2 marca, o godzinie 17.00 w Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E - Restauracja "Luneta".

Stanisław Orłowski urodził się i mieszka w Zamościu. Tu też ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego. Studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Życie zawodowe poświęcił budownictwu i zabytkom Zamojszczyzny. Obecnie na emeryturze. Fotografią zainteresował się w latach pięćdziesiątych XX wieku. W roku 1959 został członkiem lubelskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego i po raz pierwszy uczestniczył w lubelskiej wystawie fotografii. W roku 1961 zainicjował powołanie do życia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i przez 50 lat pozostawał jego prezesem (od 2012 r. prezes honorowy). Przez kilka kadencji był też przewodniczącym komisji rewizyjnej Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Od 1968 do 2011 r. był organizatorem Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Zabytki”, a od 1988 r. prowadził też społecznie zamojską Galerię Fotografii „Ratusz”.

Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek honorowy: "Zasłużony dla fotografii polskiej" Fotoklubu RP, Związku Polskich Fotografów Przyrody, a także Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Uprawia głównie fotografię rodzajową i pejzażową, a szczególnym obszarem jego zainteresowań fotograficznych jest rodzinne miasto Zamość. Autor i uczestnik wielu wystaw.

Miejsce Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us