Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

"Manufaktura Satyry" w BWA
Piątek, 02 Luty 2018, 17:00 - 18:00
Odsłon : 259
Utworzył szlyciuk

Po raz kolejny BWA Galeria Zamojska zaprezentuje żyrardowską wystawę będącą pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "Manufaktura Satyry". Tym razem będą eksponowane prace biorące udział w VIII edycji konkursu, którego temat brzmiał "Żyrardów miasto z czerwonej cegły. Architektura ceglana". Wystawę zaprezentowano w październiku 2017 roku w żyrardowskiej Galerii "Resursa". Zamojskie otwarcie zaplanowano na 2 lutego.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego ,,Manufaktura Satyry 2017” podobnie jak w latach ubiegłych zaprosili do pokazania swoich prac (poza konkursem) twórców z Kanady, Francji, Luksemburga, Włoch, Czech, Węgier, Rumunii, Rosji, Litwy, Ukrainy i Turcji. Zwycięzcą ósmej edycji "Manufaktury Satyry" został Andrzej Pijet mieszkający od wielu lat w kanadyjskim Montrealu. Jurorzy orzekli, że cykl jego pięciu rysunków najlepiej odpowiada tematowi konkursu. Są w nim zawarte zarówno charakterystyczne budowle: kościoły jak i magistrat. Jest "miejska legenda” o mieszkańcach miasta stojących od Radziejowic po Żyrardów i podających sobie cegły z rąk do rąk na budowę kościoła farnego. 

Otwarcie wystawy w zamojskim BWA odbędzie się w piątek (2 lutego). Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do końca lutego. 

Miejsce BWA Galeria Zamojska

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us