Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

X Zamojskie Spotkania z Fotografią
Poniedziałek, 04 Grudzień 2017, 17:00 - 18:00
Odsłon : 310
Utworzył szlyciuk

Szkoła Życia oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają wszystkich zainteresowanych na ostatnie w tym roku Zamojskie Spotkania z Fotografią, które odbędą się 4 grudnia o godzinie 17:00 w Szkole Życia na rogu ulic Bazyliańskiej i Zamenhofa. - Rozmawiać będziemy o fotografii Bernda i Hilli Becherów - informują organizatorzy.

Bernd i Hilla Becher poznali się i zaczęli współpracę w 1959 roku, dwa lata później wzięli ślub, a przez kolejne 40 lat wędrowali po świecie, tworząc swoje typologie. Zawsze tak samo ustawiali wielkoformatowy aparat, zawsze robili zdjęcie od frontu, zawsze czarno-białe, zawsze starali się fotografowany obiekt wyabstrahować z otoczenia, z jakiegokolwiek kontekstu, tak, aby stworzyć obiektywny, czysty zapis danej budowli. Stworzyli w ten sposób niezwykłe cykle zdjęć, pokazujących różne obiekty industrialne – wieże ciśnień, szyby kopalniane, silosy. Obiekty, które fotografowali, sami nazywali "anonimowymi rzeźbami", uważając je za specyficzne dzieła sztuki, które na co dzień są niedostrzegane. To "rzeźbiarskie" rozumienie budowli przemysłowych zaowocowało nagrodą Złotego Lwa na Biennale Sztuki w Wenecji, którego Becherowie dostali właśnie w dziedzinie rzeźby.

W programie ponadto:
- prezentacje i rozmowy dotyczące typologii fotograficznych,
- prezentacje fotograficzne członków Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego,
- dyskusje na temat fotografii oraz
- prezentacje publikacji fotograficznych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa i przypominamy, że każdy chętny może przynieść swoje fotografie do zaprezentowania i rozmowy.

Miejsce Szkoła Życia

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us