Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Autsajder w ZDK
Niedziela, 05 Listopad 2017, 16:00 - 17:00
Odsłon : 396
Utworzył szlyciuk

Zamojski Dom Kultury zaprasza mieszkańców Zamościa i okolic na Zaduszkowe Spotkanie z cyklu "Poeci obecni słowem". Poświęcone będzie literatom, ale też bohaterom ich opowiadań, wierszy i reportaży. W tym roku inspiracją i tematem głównym jest autsajder – ktoś, kto schodzi z utartego szlaku powszechnych mniemań o życiowej małej stabilizacji.

- Zaprosiliśmy krasnostawianina Stanisława Kliszcza z nostalgiczną wystawą obrazującą życie małych miasteczek wschodniej Lubelszczyzny, Aleksandrę Nizioł oraz Martą Szarejko, dziennikarkę i pisarkę, autorkę książek „Nie ma o czym mówić” i „Zaduch. Reportaże o obcości, przybliży motyw autsajdera. Przypomnimy Mariusza Kargula opowiadaniem „Śni się Krasnystaw” oraz kilku innych obecnych-nieobecnych twórców związanych z Lubelszczyzną - informuje Katarzyna Figura z ZDK.

Autorzy konkursu literackiego przeczytają teksty „…do Bolesława Leśmiana” – w 140. rocznicę śmierci poety, któremu temat autsajderstwa również nie był obcy.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (5 listopada) o godzinie 16.00, wstęp wolny.

- Zapraszamy na spotkanie, do wspólnej zadumy i rozmów wokół motywu pogranicza, swojskości i obcości. Zachęcamy również do przyniesienia i prezentacji „autsajderskich” tekstów własnych lub innych autorów - zaprasza Figura.

Miejsce ZDK Zamość

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us