Co? Gdzie? Kiedy?

"Pół cieniem, pół serio" - wystawa Waldemara Siatki
Poniedziałek, 06 Listopad 2017, 16:00 - 17:00
Odsłon : 429
Utworzył szlyciuk

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy fotografii pt.: "Pół cieniem, pół serio" autorstwa Waldemara Siatki. Wernisaż odbędzie się za tydzień w poniedziałek (6 listopad) o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Ratusz.

"Technologię odkryliśmy prawie na samym początku. Towarzyszy nam ona odkąd zaczęliśmy czynić sobie ziemię poddaną. Pod różnymi postaciami przenika nasze życie i wpływa na nie. Stale i wciąż i tak bardzo, że prawie jej już nie dostrzegamy. Jest wszechobecna. Stanowi jakby własny wszechświat który przenika się z naszym i który chcemy rozwijać i zmieniać. Nie myślimy o nim a przecież jest. Wystawa stanowi retrospekcję do obszaru świata techniki, który obecnie, na progu czwartej rewolucji przemysłowej stanowi odległą przeszłość. Prezentowane na wystawie prace powstały w okresie 2015-2017, głównie na terenie Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego oraz Podkarpackiego Zagłębia Naftowego. Opowiadają o zakładach przemysłowych, spośród których część działała jeszcze w latach 60-tych XX wieku. Opowiadają także o fascynacji światem techniki oraz stanowią refleksję nad jego oddziaływaniem na nasze życie codzienne." -pisze autor prac. 

Wystawa została realizowana przy wsparciu finansowym Miasta Zamość.

Waldemar Siatka - Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, wiceprezes w Zarządzie Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz sekretarz w Zarządzie Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP i Delegat na Walny Zjazd ZPFP. Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 oraz Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa w Radomsku. Kurator Galerii Fotografii STYLOWY w Zamościu. Autor sześciu wystaw indywidualnych i współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Uczestnik i organizator plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw, warsztatów i innych przedsięwzięć artystycznych.

"Fotografuje amatorsko, z niewielkimi przerwami, od około 30 lat. Wąskim i szerokim kątem, prawie zawsze w oparciu o światło zastane i często w konwencji reportażu, za pomocą obiektywu opisuję świat. W kadrze interesuje mnie przyroda (zawsze), krajobraz i architektura. Fascynuje mnie pejzaż. Eksperymentuję z portretem i fotografią człowieka, we wszystkich jego opowiadaniach. Wiele satysfakcji sprawiają mi, nieustanne próby opowiadania za pomocą fotografii, o świecie techniki" - pisze Waldemar Siatka.

Miejsce Galeria Ratusz

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us