Reklama
Reklama

Co? Gdzie? Kiedy?

Czarny Wtorek
Wtorek, 03 Październik 2017, 17:00 - 18:00
Odsłon : 238
Utworzył szlyciuk

Na wtorek (03.10) zaplanowano Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się m.in. na zamojskim Rynku Wielkim. - Spotykamy się, by przypomnieć, że nadal patrzymy rządzącym na ręce i nie składamy parasolek - informuje Urszula Herdyńska, jedna z organizatorek.

Będzie to druga edycja wydarzenia. Rok temu, w dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, - jak informują organizatorzy - ok. 250 000 osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm projektowi całkowitego zakazu aborcji. Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy.

- W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji) - informuje Urszula Herdyńska.

Podczas wydarzenia zbierane będą podpisy pod projektem "Ratujmy Kobiety 2017".
 
Strajk kobiet rozpocznie się o godzinie 17.00.

Miejsce Rynek Wielki w Zamościu

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us