Reklama

Żniwa w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. Widowisko prezentowane w ramach programu Teatr Polska wystawione będzie w niedzielę (19.11) w sali widowiskowej ZDK.

Napad na bank w Zamościu. Policja prosi o pomoc

Policjanci w dalszym ciągu poszukują mężczyzny, który okradł bank w Zamościu. Sprawca zagroził kasjerkom „przedmiotem przypominającym broń”. Zabrał pieniądze i uciekł. Teraz policja prosi o pomoc w jego odnalezieniu.

Mundurówka dostała imię "Powstania Zamojskiego"

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość będzie nosiło imię Powstania Zamojskiego. Szkoła otrzyma sztandar od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość.

Prywatny gabinet osobliwości Sęczawy

"Prywatny gabinet osobliwości" to najnowsza wystawa form rzeźbiarskich zamojskiego artysty Bartłomieja Sęczawy. Wernisaż odbędzie się dzisiaj (17 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Początek o godz.17.00.

Diabeł się zakochał, a Sinnersi „nagrzeszyli”

– Ten klimat rządzi się czymś takim ostrzejszym… To nie są rurki z kremem, to jest moc, potęga, piwnica, loch i mrok. Ale pomimo tej pozornej mroczności, zawsze staram się zawrzeć w utworach jakieś pozytywne przesłanie – mówi o swoich tekstach Kinga Szewczuk, wokalistka Time Of The Sinners. Barwną historię tego popularnego rockowo-metalowego zespołu znajdziemy w najnowszym numerze „Skafandra”.

Zamojscy seniorzy będą mieli karty?

Zamość przygotowuje się do wprowadzenia bezpłatnej Zamojskiej Karty Seniora. Jej posiadanie umożliwi osobom starszym korzystanie z szerokiego wachlarza usług z zakresu kultury, sportu, rekreacji, nauki i zdrowia. Będzie to możliwe dzięki zniżkom stałym lub wprowadzanym okazjonalnie przez partnerów programu.

Świetlisty ogród w centrum Zamościa. Ma być pięknie

Zamojski Urząd Miasta poinformował, że 1 grudnia o godzinie 18.00 na Rynku Wielkim po raz pierwszy "rozkwitnie ogród wyobraźni". - W samym centrum miasta pojawi się malowniczy ogród. Jednak ożywać będzie wyłącznie po zmroku, tworząc przy tym zachwycający świetlno-muzyczny spektakl - informuje Marek Gajewski, doradca prezydenta miasta.

Medal "Zasłużony dla Zamościa" dla zamojskich harcerzy

Hufiec ZHP Zamość został wyróżniony medalem "Zasłużony dla Zamościa". Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość w 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Komendant zamojskiego hufca - Janusz Nowosad odebrał medal z rąk Andrzeja Wnuka, prezydenta miasta i Jana Matwiejczuka, przewodniczącego rady Miasta Zamość. Przypomnijmy, że zamojskie harcerstwo świętuje w tym roku 100 rocznicę istnienia. 

Napad na bank w Zamościu

Policja poszukuje mężczyzny, który dokonał napadu na bank w Zamościu. Sprawca zastraszył pracownice placówki przy użyciu broni lub przedmiotu przypominającego broń palną. Wiadomo, że ukradł gotówkę, na razie nie wiadomo dokładnie ile.

Pociąg do wolności

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu uroczyście obchodziła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel odbył się 14 listopada. Uczniowie na uroczystość zaprosili dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli nr 1, 2, 7, 12 oraz z przedszkola „Słoneczko”.

Rośnie lodowisko przed zamojskim ratuszem

Rozpoczęły się prace związane z montażem zamojskiego lodowiska. Wzorem lat ubiegłych ślizgawka ustawiona będzie na Rynku Wielkim, przed ratuszem. Ceny biletów i godziny otwarcia będą takie same jak w roku ubiegłym.

I LO Stacją Kultury

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu otrzymało tytuł Stacji Kultury. Został on przyznany 4 szkołom z województwa lubelskiego, które najbardziej angażują się w życie kulturalne, inspirują uczniów i przyczyniają się do edukacji kulturalnej młodzieży. I LO jest jedyną szkołą z Zamojszczyzny, która znalazła się tym elitarnym gronie. Zamojską placówkę wyróżniono też Nagrodą Publiczności – na szkołę oddano najwięcej głosów podczas głosowania internetowego.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us