Reklama

Reklama

Harcerskie ognisko i spektakl Utopii

Przy zamojskim amfiteatrze rozpalono obrzędowe ognisko patriotyczne. Przygotowali je harcerze. Była też salwa armatnia na cześć 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w wykonaniu członków Stowarzyszenia Zamość 1920 i Fundacji Bastion. Z kolei na Rynku Wielkim "Ogień dla Niepodległej" przygotował Teatr Ognia Utopia. Zdjęcia poniżej.

Morsy zaśpiewały hymn nad zalewem

Zamojski Klub Morsa w dość oryginalny sposób uczcił 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Sympatycy zimnych kąpieli odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego nad zamojskim zalewem. Poniżej zdjęcia z wydarzenia.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1990 razy

Rekord w sobotę

Najwyższe w tym sezonie zwycięstwo odnieśli zawodnicy MKS Padwa Zamość. Beniaminek pierwszej ligi pokonał 28:21 (17:8) KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Dzięki wygranej zamościanie zadomowili się w środku tabeli. Kibice z Zamościa byli pełni nadziei, że ich pupile pójdą za ciosem po ubiegłotygodniowej niespodziewanej wygranej w Legionowie. Ekipa z Ostrowca Św. wydawała się być idealnym przeciwnikiem, ponieważ dotychczasowe osiągnięcia tej drużyny plasowały ją na podobnym do zamościan poziomie.

Jak sąsiad z sąsiadem

Ponad miesiąc czekali kibice piłki ręcznej z Zamojszczyzny na kolejne ligowe starcie zawodników MKS Padwa Zamość. W sobotę, 10 listopada zespół trenera Marcina Czerwonki zmierzy się na własnym parkiecie z KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Początek meczu o godz. 18.

"Wolność Nasza"

W Zamojskim Domu Kultury odbył się spektakl muzyczny p.h. "Wolność Nasza" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na scenie, obok wokalistów, wystąpiła Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu dyrygowana przez Wiesława Pieregorólka. Poniżej fragment koncertu.

Odśpiewaja hymn w ... wodzie

Zamojski Klub Morsa w dość oryginalny sposób uczci 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada sympatycy zimnych kąpieli odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego ale - jak przystało na morsy - zrobią to w wodzie.

Strażacy uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Zamojscy strażacy włączyli się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada podczas zmiany służby na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej PSP, w obecności dyrekcji oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, odśpiewano Hymn Polski.

W Zamościu działa „Klub Młodego Programisty”

W Osiedlowym Domu Kultury (Okrąglaku) przy ul. Wyszyńskiego 28a powstał "Klub Młodego Programisty" – punkt warsztatowy, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Do października 2020 r. odbędzie się tam w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników.

Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Kierowca Fiata miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wpadł dzięki obywatelskiej postawie osoby, która widziała go na stacji paliw przy ul. Legionów w Zamościu.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us