Reklama

Pieniądze dla działkowców

Podpisano umowy na udzielenie dotacji ze środków budżetu miasta Zamość na zadania w zakresie rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jak informuje magistrat, w tym roku - zgodnie z intencją wnioskodawców - dofinansowane będą prace polegające na utwardzeniu alejek i remoncie ogrodzeń.

Zderzył się z "L"-ką

Do zderzenia samochodu nauki jazdy oraz Volvo doszło na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Jak informuje policja, prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przez 68-letniego kierującego Volvo. Do szpitala na dalsze badania pojechały kursantka oraz instruktorka nauki jazdy.

Zamość na "Wakacyjnej trasie Dwójki"

Zamość znalazł się na trasie tegorocznej edycji koncertów z cyklu "Wakacyjna trasa Dwójki". Pierwszy koncert odbędzie 22 lipca w Toruniu, na scenie pojawią się: Ewa Farna, IRA, Blue Cafe, Kombii, Ewelina Lisowska oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Na razie nie wiadomo jakie zespoły wystąpią w Zamościu.

Ambulans dla szpitala

Zamojski Szpital Niepubliczny kupił nową karetkę. Ambulans medyczny marki Renault jest typu A2, czyli umożliwia transport jednego lub kilku pacjentów jednocześnie.

Zamość: ZUS zaprasza na szkolenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zamościu zaprasza na szkolenie osoby, które zatrudniają cudzoziemców lub wysyłają ich do pracy za granicę. Spotkanie odbędzie się 19 lipca w zamojskim oddziale ZUS.

W drodze ku Niepodległej. Wystawa w Zamościu

W Muzeum Zamojskim uroczyście otwarto dziś wystawę "W drodze ku Niepodległej. Bitwy oręża polskiego w sztuce". Można tam obejrzeć dzieła wybitnych polskich malarzy, m.in.: Marcello Bacciarellego, Eugeniusza Gepperta, Artura Grottgera, Aleksandra Kokulara, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Bogumiła Plerscha, Włodzimierza Tetmajera.

Trwa Eurofolk. Dzisiejszy koncert został przełożony

Dzisiejszy (15.07) finałowy koncert Eurofolku rozpocznie się na Rynku Wielkim o godzinie 19.00, czyli godzinę później niż jest w programie. Został przesunięty ze względu na finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, który będzie transmitowany w zamojskiej strefie kibica od godziny 17.00.

Zamość: Finał MŚ na wielkim ekranie

Finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w niedzielę, 15 lipca 2018. Mecz Francja - Chorwacja rozpocznie się o godz. 17.00. Spotkanie transmitowane będzie w zamojskiej strefie kibica, na telebimie o wymiarach 5x2,6 m.

Wracał z zakupów, wstąpił podlać nielegalną uprawę

20-latek z Tomaszowa Lubelskiego został zatrzymany za uprawę i posiadanie środków odurzających. Młody mężczyzna posadził krzaki konopi indyjskich na obrzeżach Tomaszowa i wpadł w ręce mundurowych, gdy wracając z zakupów postanowił podlać uprawę. Z kolei w jego domu policjanci ujawnili dopalacze.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Zobacz co zaplanowano

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz TVP Historia zapraszają na 6. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Zamościu w dniach 15-18 sierpnia 2018. W programie zaplanowano projekcje filmów o tematyce historycznej oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W finale 18 sierpnia o godz. 20:00 – gala na Rynku Wielkim w Zamościu – wręczenie nagród Zamojskiego Festiwalu Filmowego oraz koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy – Ważne Piosenki.

Skierbieszów: Konopie rosły w lesie

Ponad 30 krzaków roślin konopi indyjskich ujawnili zamojscy policjanci. Leśna uprawa należała do 28-latka z gminy Skierbieszów i jego 23-letniego kolegi. W domu 28-latka mundurowi znaleźli susz marihuany i przedmioty służące do uprawy roślin. "Plantatorzy" trafili do aresztu.

Pijany zasnął za kierownicą

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-latek, który zasnął za kierownicą seata. Jak się okazało, wcześniej pokłócił się z żoną i pojechał samochodem. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.

Los beniaminka

Pierwszoligowi szczypiorniści MKS Padwa Zamość poznali drużyny, z którymi będą się mierzyć w premierowym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni trenera Marcina Czerwonki trafili do mocnej grupy C, w której zmierzą się m.in. z ASZ PWSZ Tarnów i AZS AWF Biała Podlaska. Zamościanie rozpoczną zmagania 22 lub 23 września domowym meczem z AZS UW Warszawa.

Podziału grup pierwszej ligi dokonano w czwartek, 12 lipca w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Administratorzy rozgrywek zdecydowali się na inny wariant przeprowadzenia zmagań. 36 drużyn podzielono w sumie na trzy, a nie jak w poprzednim sezonie na dwie, grupy.

Zamojski beniaminek trafił do grupy C, w którym występują drużyny z województw: małopolskiego (MTS Chrzanów, AZS PWSZ Tarnów), świętokrzyskiego (KSSPR Końskie, KSZO Ostrowiec Św.), podkarpackiego (Czuwaj Przemyśl), mazowieckiego (AZS UW Warszawa, Uniwersytet Radom, KPR Legionowo, SPR Radzymin, Orlen Wisła II Płock) i lubelskiego (AZS AWF Biała Podlaska).

- Jeśli popatrzeć na wyniki pierwszej ligi z poprzedniego sezonu to zestaw rywali prezentuje się okazale. Zagramy w grupie ze zwycięzcami ligi z Tarnowa, a także ekipami z drugiego (Biała Podlaska – red.) i czwartego miejsca (Czuwaj – red.). Trudne zadanie przed nami, ale przecież wiedzieliśmy o tym w momencie, gdy awansowaliśmy do pierwszej ligi. Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie – powiedział Marcin Czerwonka, trener Padwy Zamość.

Zamościanie rozpoczną przygotowania na początku sierpnia. Wówczas też poznamy pełną kadrę, która będzie reprezentować nasze miasto w pierwszej lidze.

Rozkład gier w pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 poniżej:

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant zauważył, jak kierujący pojazdem marki Kia jechał "całą szerokością jezdni". Funkcjonariusz pojechał za kierowcą i zatrzymał go na parkingu. Zatrzymany 45-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Ukrył auto i zgłosił kradzież

40-letni mieszkaniec Hrubieszowa odpowie za fałszywe zawiadomienie. Mężczyzna zgłosił kradzież samochodu marki Infiniti, który miał w leasingu. Kiedy w aucie zepsuł się silnik, ukrył pojazd i zgłosił kradzież na policji.

Trwa zamojskie święto folkloru. Zdjęcia i film

Barwny, roztańczony i rozśpiewany korowód przeszedł ulicami Zamościa. Uczestnicy XVII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystyczne "Eurofolk - Zamość 2018" przemaszerowali z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki. Dzisiaj kolejne festiwalowe występy.

90-lecie OSP Wierzba

8 lipca na stadionie w Wierzbie odbyły się obchody 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbie połączone z poświęceniem samochodu strażackiego bojowego IVECO. Pojazd został zakupiony w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Jego koszt wyniósł 737.877 zł. w tym z dotacji unijnych: 442,190 zł.

Zamojscy policjanci wywalczyli I miejsce w kolarstwie MTB

Policjanci z zamojskiej komendy podczas II Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce. To nie koniec sukcesów, w kategorii kobiet st. post. Monika Mazur wywalczyła II miejsce, natomiast w kategorii mężczyzn jako pierwszy do mety dojechał sierż. Radosław Wasilewski.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us