Reklama
Reklama

Dzień zdrowia. Zobacz co przygotowano w Zamościu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu zaprasza 7 kwietnia do Galerii Twierdza. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia studenci kierunku pielęgniarstwo wraz z wykładowcami przeprowadzą akcję "Zdrowie dla wszystkich" - hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia.

Godzina dla ziemi również w Zamościu

Miasto Zamość ponownie włączyło się w akcję "Earth Hour" (Godzina dla ziemi). W najbliższą sobotę, 24 marca między godziną 20:30 a 21:30 wygasi Ratusz, część oświetlenia obiektów fortecznych oraz park.

Za nami kolejne EduTargi [ZDJĘCIA]

Dużym zainteresowaniem cieszyły się Zamojskie Edutargi. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim dla uczniów zastanawiających się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, do której pójdą po wakacjach.

Hitowy mecz w Zamościu

Na takie mecze czeka się cały sezon. W najbliższą sobotę (godz. 17) na parkiecie zamojskiej hali OSiR spotkają się drużyny mające wysokie aspiracje. W teorii mocniejszą pozycję ma ekipa MOSiR Bochnia – lider tabeli i jedyny niepokonany zespół w rundzie zasadniczej. Jednak gospodarze, Padwa Zamość, z każdym kolejnym meczem zdają się łapać potrzebny rytm, a także – co bardzo istotne – mogą liczyć na swoich kibiców.

Spotkanie z ekipą z Małopolski zapowiada się niezwykle pasjonująco. Bochnianie dzięki swojej postawie w pierwszej części sezonu zwrócili na siebie uwagę wszystkich drugoligowych zespołów. Jednak już w rundzie finałowej podopiecznych trenera Marcina Bożka spotkała niemiła niespodzianka w postaci domowej porażki z Wisłą Sandomierz. Nie zmienia to faktu, że do Zamościa przyjeżdża główny faworyt do awansu do pierwszej ligi.

Jakie atuty mają zamościanie? O wsparciu fantastycznej zamojskiej publiczności w hali OSiR napisano i powiedziano już wiele.

– Ten doping nas nakręca i mobilizuje, nawet w momentach gdy gra nie toczy się po naszej myśli. Tego nie ma nigdzie indziej – mówi Adrian Adamczuk, rozgrywający Padwy.

Jednak najistotniejsza będzie forma na parkiecie. Po zwycięskim, choć niezbyt zadowalającym pod względem stylu, boju z SMS Kielce przyszła już lepsza jakościowo potyczka z PGE Vive II Kielce. Owszem, zamościanom przytrafiały się momenty przestoju, ale gra była już znacznie bardziej płynna.

– Widać, że Tomek Fugiel coraz lepiej rozumie się z nowymi kolegami. Dzięki temu mamy do zaoferowania znacznie więcej wariantów w ofensywie. Chciałbym jeszcze popracować nad cierpliwością moich zawodników. Zbyt szybko chcemy skończyć akcje – mówi Marcin Czerwonka, trener MKS Padwa Zamość.

Zapraszamy na hit drugiej ligi już w najbliższą sobotę. Bilety w cenach 10 zł (trybuna główna), 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy) będą do nabycia w kasach hali OSiR. Będzie również możliwość kupna biletów w formie przedsprzedaży.

"Hamlet" z Benedictem Cumberbatchem - retransmisja spektaklu

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję spektaklu z Teatru Narodowego w Londynie. 27 marca 2018 na ekran powraca „Hamlet”, arcydzieło Williama Szekspira. W tytułową rolę wcieli się nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch. Początek retransmisji o godz. 18:30.

Indywidualne konsultacje dla lekarzy w Zamościu

Indywidualne konsultacje dla lekarzy z elektronicznych zwolnień lekarskich – to propozycja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla tych medyków, którym nie pasują terminy zbiorowych szkoleń. Od lipca lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie e-zwolnienia.

Przedszkolaki pięknie mówiły

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy Przedszkole Miejskie Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu zorganizowało miejski konkurs logopedyczny „Z rodzicami ćwiczymy i pięknie mówimy”. Wydarzenie odbyło się 15 marca. Publikujemy wyniki.

Są środki na wymianę starych pieców

Zamojski magistrat zaprasza do drugiego etapu, składania wniosków o udzielenie dotacji na wymianę starych systemów grzewczych. W pierwszym etapie zakwalifikowano 40 wniosków. Do wykorzystania jest jeszcze 80 tys.zł.

Pijany 40-latek z zakazem, poszukiwany listem gończym

Policjanci zatrzymali 40-latka z gminy Radecznica poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Jechał Toyotą mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jak się jeszcze okazało, dwa lata wcześniej Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił dożywotnio zakazać mężczyźnie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Audi wjechało pod pociąg

Kierowca Audi nie wyhamował przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym w miejscowości Płoskie pod Zamościem. W osobówkę uderzył pociąg. 33-letni kierowca samochodu został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznał żadnych obrażeń.

Zamojskie EduTargi - kolejna edycja!

Zamojskie Edutargi organizowane są z myślą o młodych ludziach, którzy stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. Wydarzenie ma na celu prezentację szerokiej oferty szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych i ogólnokształcących oraz placówek zajęć pozaszkolnych.

"Ekonomik" otwiera drzwi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami na dzień otwarty szkoły. Wydarzenie odbędzie się 21 marca. Publikujemy program.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us