Reklama
Reklama

Zamość: Wjechał w murek i tablicę informacyjną. Miał ponad 3,5 promila

Ponad 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 29-latek, który kierując Volkswagenem uderzył w murek z tablicą informacyjną. Wraz z nim podróżował 31-latek, który także był pijany. Obaj po zdarzeniu opuścili pojazd, jednak szybko zostali zatrzymani. 29-latka przewieziono do szpitala, natomiast jego starszy krewny trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tarnoszyn: Rowerzysta przejechany przez przyczepę. Nie przeżył

Wczoraj w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Tarnoszyn, w powiecie tomaszowskim. Jadący rowerem 45-latek upadł pod przyczepę ciągnika jadącego w przeciwnym kierunku. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia drogowego.

W piątek uroczyste otwarcie "Rodzinnego Domu"

Na 28 lutego zaplanowano uroczyste otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej - to pierwszy etapu budowy kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami pn. "Rodzinny Dom". Przypomnijmy, inwestycja realizowana jest przez Stowarzyszenie "Krok za krokiem" przy ul. Kresowej 24.

Giełda kolekcjonerska w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na giełdę kolekcjonerską. To gratka dla miłośników staroci, biżuterii, poszukiwaczy starej porcelany, fanów płyt winylowych i innych staromodnych gadżetów.

Minister z wizytą w Zamościu

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński odwiedził (26.02) Zamość, by przekonać się jak postępują prace przy realizacji projektów z dofinansowaniem MKiDN, a są to rewitalizacja zabytkowego budynku dawnej Akademii Zamojskiej, historyczna odbudowa Kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu, remont „Wikarówki” i „Infułatki” przy Katedrze Zamojskiej.

Kontrabanda w Daewoo

Ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili zamojscy policjanci kontrolując pojazd marki Daewoo. Jak wyliczyli funkcjonariusze, gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby prawi 19 tys. złotych.

Tarnogród: Nie dali się oszukać

Policjanci otrzymali wczoraj trzynaście zgłoszeń o próbach wyłudzeń pieniędzy od osoby podszywającej się za członka rodziny. Policjanci poszukują oszustki i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Zamość: 12-latek potrącony na Krasnobrodzkiej

12-letni chłopiec został przewieziony do szpitala po tym jak na ul. Krasnobrodzkiej w Zamościu zza stojących na jezdni samochodów wszedł wprost pod jadący tamtędy pojazd marki Seat. 32-letnia kierująca autem nie zdążyła zahamować, Seat uderzył 12-latka. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę na drodze.

Orka znowu z workiem medali!

W centrum wojewódzkiego pływania, jakim stała się lubelska Aqua po raz kolejny rozegrano najstarsze w regionie zawody pływackie - Memoriał Henryka Kossakowskiego. Zawody odbyły się na olimpijskiej długości pływalni w dniach 21-22 lutego.

Konkursowy Dzień Języka Ojczystego

„Słowa i przedmioty” patronowały obchodom Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. 21 lutego odbył się Finał XI Szkolnego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim.

Mieszkańcy Zamościa wybrali sposób naliczania opłaty za śmieci

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uiszczanymi przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Zamościa.

Nie chciał iść pieszo, wezwał policjantów

27-latek odpowie za wywołanie niepotrzebnej interwencji. Zaalarmował policjantów, że w miejscowości Płoskie ulicą idzie pijany mężczyzna i stwarza zagrożenie. Jak się okazało, 27-latek zadzwonił na policję, bo „nie chciało mu się wracać pieszo do domu” i liczył na podwiezienie.

„Skafander” szuka miss

Jest już nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Gazeta ogłasza konkurs na najpiękniejszą Czytelniczkę „Skafandra” wśród uczennic szkół ponadpodstawowych.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us