Reklama

Maraton gry w szachy

Z okazji 25 lecia działalności, zamojski "Społeczniak" organizuje 25 godzinny maraton gry w szachy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (15 grudnia) o godzinie 9.00, potrwa do soboty do godziny 10.00. 

Derbowe ostatki

To będzie naprawdę godne pożegnanie jakże udanego sportowego roku 2017. W najbliższą sobotę, 16 grudnia szczypiorniści Padwy Zamość zmierzą się z Azotami II Puławy. Stawka spotkania jest bardzo wysoka, nie ogranicza się jedynie do prestiżowego pokazania wyższości nad lokalnym rywalem.

Zamojskie uczennice nagrodzone w IPN

Agata Skiba i Edyta Skiba - uczennice ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego - zostały nagrodzone podczas obchodów 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w siedzibie IPN w Lublinie. Otrzymały nagrody specjalne Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Józef Piłsudski – patriota, żołnierz, człowiek”.

Potrącenie pieszego w Dąbrowie Tomaszowskiej

We wtorek w Dąbrowie Tomaszowskiej doszło do potrącenia pieszego. Droga krajowa nr 17 na odcinku Tomaszów Lubelski - Tarnawatka Tartak przez około 2 godziny była zablokowana. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Monodram Patryka Pawelca "Tam i z powrotem" z ogólnopolską nagrodą

Monodram Patryka Pawelca "Tam i z powrotem" w reżyserii Urszuli Kostrzewy oraz we współpracy z Adrianem Pasierbiewiczem zdobył Nagrodę na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem o "Złotą Podkowę Pegaza", który odbywał się w dniach 7-9 grudnia 2017r. w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach. W spotkaniach uczestniczyło 16 wykonawców, w tym kilku aktorów spoza granic naszego kraju, z Litwy, Łotwy oraz Słowacji. W jury tegorocznego festiwalu zasiedli specjaliści z dziedziny teatru Wiesław Komasa, Jan Zdziarski oraz Janusz Szymański.

Młodzieżowe Spotkania Teatralne 2017 - wyniki i zdjęcia

8 zespołów wzięło udział w Spotkaniach Teatralnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu („Ekonomik”). W tym roku, 8 grudnia już po raz kolejny zaprezentowały się szkolne grupy teatralne, działające w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie zamojskim.

Kryształowa Cegła dla Hotelu 77

Rozstrzygnięto XVII edycję konkursu "Kryształowa Cegła" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie inwestycje z Zamościa: Hotel 77 na zamojskiej starówce i Centrum Handlowe „HopStop", ul. Hrubieszowska.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us