Reklama

"Township" w Galerii Fotografii Ratusz

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii Ratusz zapraszają na wystawę fotografii Wojciecha Klimali, pt. "Township". Wernisaż, z udziałem autora, odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 21 marca o godzinie 16:30 w Galerii Fotografii Ratusz.

"Kilka lat temu przeczytałem krótką informację na temat sytuacji w RPA i uświadomiłem sobie, że moja wiedza o tym kraju jest ograniczona. Zaciekawiony kontekstem polityczno-społecznym wyruszyłem w podróż do Afryki, której dotąd nie znałem. Dostrzegłem wówczas wspólne mianowniki między historią naszego kraju i Republiki Południowej Afryki: dojrzewająca demokracja, ludzie-symbole przemian, proces wychodzenia z systemu totalitarnego. Dziś mieszkańcy RPA są wolnymi ludźmi i odczuwa się oddech zmian, ale kim są tam zwykli ludzie? W co wierzą? Co myślą i czują? Z jakimi wyzwaniami się mierzą?" - mówi o wystawie Wojciech Klimala.

Wojciech Klimala to polski fotograf i reżyser filmowy. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył program DOK PRO dla profesjonalnych filmowców w Szkole Filmowej WAJDA. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2012 r. i Związku Polskich Artystów Fotografików od 2022 r. Mieszka w Warszawie, pracuje na całym świecie – Los Angeles, Johannesburg i Toronto.

Wystawa współfinansowana przez Miasto Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us