Reklama
Reklama

Posiedźmy przy sklepiku, czyli... magia Kawęczynka

foto: Bogdan Nowak foto: Bogdan Nowak

Sprzedawano tutaj kiedyś landryny, oranżadę, chleb i piwo. Tak było podobno jeszcze w latach 80. ub. wieku. Teraz jednak malowniczy drewniany sklepik: „Art. Spożywcze i przemysłowe” w Kawęczynku (gm. Szczebrzeszyn) stoi pusty. Przez szklane okienko dostrzegliśmy w jego wnętrzu jedynie kilka ław i mały, „święty obrazek” na ścianie (widać jest to miejsce spotkań mieszkańców wsi).

Z zewnątrz jednak ów stary sklepik niewiele się chyba przez ostatnie pół wieku zmienił. Nadal jest ładny, po roztoczańsku – urokliwy. Po staremu można przy nim usiąść i popatrzeć na okoliczne, malownicze pagórki, drewniane domy, ludzi rąbiących drzewo na opał czy murowaną figurę z 1906 r., która stoi w centrum wsi. Pięknie było dzisiaj w Kawęczynku! Naprawdę warto się tam wybrać na spacer.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us