Reklama
Reklama

Portrety z czasów II wojny światowej

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Mamy kolejną gratkę dla miłośników starych zdjęć. Publikujemy "Portrety wykonane podczas II wojny światowej" przez Teodozję i Wincentego Podolaków.

- Te zdjęcia nas zachwyciły. Portrety wykonane podczas ostatniej wojny przez Teodozję i Wincentego Podolaków są według nas szczególnie piękne, poruszające. Uwieczniono na nich mieszkańców gminy Skierbieszów i okolicznych miejscowości. Fotografie wykonano prawdopodobnie do niemieckich kenkart. Pokazuję one jakąś surową prawdę o tych fantastycznych ludziach sprzed ponad 70 lat - informuje Bogdan Nowak, który przygotował prezentację. - Kilkadziesiąt innych portretów zamieściliśmy w albumie "Skarb znaleziony na strychu" - dodaje Nowak.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Adama Gąsianowskiego. Przypomnijmy, że dzisiaj w Skierbieszowie odbędzie się promocja albumu "Skarb znaleziony na strychu" Bogdana Nowaka i Adama Gąsianowskiego. Będzie połączona z konferencją naukową promującą dziedzictwo niematerialne gminy Skierbieszów. Co ważne, uczestnicy spotkania otrzymają album "Skarb znaleziony na strychu" za darmo.

Poniżej link do prezentacji z portretami:

https://drive.google.com/file/d/1swuPzf7d-cJ6fmOMeeWOOZqegIVEYkDM/view

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us