Reklama
Reklama

Kolejne międzynarodowe wyzwania w "Ósemce"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Po ubiegłorocznych sukcesach projektów eTwinning „Little Planet Savers” oraz „Take a Photo” - nagrodzone Krajową oraz Międzynarodową Odznaką Jakości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu pod kierunkiem Iwony Adamczuk i Katarzyny Sochań-Krupy podjęli kolejne międzynarodowe wyzwanie … a nawet dwa. Uczniowie grupy 1 klasy 4a biorą udział w projekcie „The traces of a comet: Gimi”, uczniowie klasy 2a - „No longer struggling in the digital world”.

Idea pierwszego z projektów opiera się na integracji SEL - społecznego uczenia się emocjonalnego i nauki języka angielskiego. Nauka języka to długa podróż, a dobry start jest bardzo ważny dla uczniów szkół podstawowych. Jeśli pierwsze wrażenia językowe dzieci są wyjątkowe wzrasta ich pewność siebie oraz motywacja do nauki. W projekcie „The traces of a comet: Gimi” uczniowie uczą się języka obcego poprzez gry, zabawy, piosenki, opowiadanie historii i odgrywanie scenek wykorzystując nowości technologiczne. Regularnie spotykają się online z rówieśnikami z zagranicy, razem uczą się i bawią co sprawia im wiele radości i daje szansę na wykorzystanie swoich umiejętności językowych w praktyce. Naszą dewizą jest zabawa z Gimi podczas nauki języka angielskiego. W projekcie biorą udział szkoły z FRANCJA (1), HISZPANIA (1), POLSKA (2), PORTUGALIA (2), RUMUNIA (3), TURCJA (9), WŁOCHY (1).

„No longer struggling in the digital world” (Nie zmagamy się już w cyfrowym świecie.)
Bardzo poważnym i niezwykle aktualnym tematem zajmują się uczniowie klasy 2a. Projekt „No longer struggling in the digital world” opiera się na corocznej kampanii eTwinning „Umiejętność korzystania z mediów oraz dezinformacja”. Założeniem projektu jest edukowanie uczniów do odpowiedzialnego korzystania z mediów oraz poszerzanie ich kompetencji medialnych.

Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii koronawirusa cyfrowe narzędzia stały się integralną częścią życia zarówno nauczycieli jak i uczniów. Nasi uczniowie to cyfrowi tubylcy. W życiu codziennym śmiało korzystają z konwencjonalnych i nowych mediów. Jednak wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że życie w cyfrowym świecie może wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami, ryzykiem wprowadzenia w błąd informacyjny, a nawet przemocą.

Głównym celem tego projektu jest ukierunkowanie uczniów oraz udzielanie im wskazówek jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Jak potwierdzać prawdziwość informacji w sieci i nie dać się zwieść „fake newsom”.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w tym projekcie jest oczywiste i służy zwiększeniu pewności siebie w zakresie TIK. Drugoklasiści samodzielnie tworzą własne awatary oraz komiksy z dialogami o niebezpieczeństwach czyhających w sieci. Sprawdzają jakie aplikacje są najbardziej popularne wśród nich oraz wśród rówieśników z Austrii i Chorwacji. Opowiadają i piszą fakty i fake newsy o Zamościu. Z zebranych informacji powstaje międzynarodowa „gazeta”. Uczniowie rozwiązują quizy i zadania dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Udział w projektach to przede wszystkim dążenie do zwiększenia motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz doskonalenie umiejętności informatycznych poprzez wykorzystanie TIK jako narzędzi do dzielenia się pomysłami. Uczestnicy projektu poznali ciekawostki o krajach partnerskich, ich odmiennej kulturze, mogli porównać swoje codzienne życie z codziennością dzieci z innych państw. Wspólne tworzenie z wykorzystaniem ciekawych narzędzi TIK, pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu obsługi nowych aplikacji i portali uwzględniając zasady bezpiecznego korzystania z mediów. Członkowie projektu: AUSTRIA, CHORWACJA, POLSKA.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us