Reklama
Reklama

Nowa inwestycja AZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Przy ul. Szczebrzeskiej powstanie centrum studiów inżynierskich Akademii Zamojskiej oraz sala sportowa na potrzeby studentów Uczelni. Wartość inwestycji, jaką rozpoczyna AZ to blisko 8,5 mln złotych.

Przypomnijmy, że przy ul. Szczebrzeskiej 31 znajduje się już Centrum Badań i Transferu Technologii AZ, dedykowanie studentom kierunków: logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. We wrześniu 2019 r. Uczelnia zakupiła przylegający do CeBiTT obiekt przy ul. Szczebrzeskiej, po dawnej piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Teraz AZ rusza z realizacją inwestycji „Budowa budynku dydaktycznego z salą sportową i infrastrukturą techniczną”. Wartość przedsięwzięcia to niemal 8,5 mln złotych, a jego zakończenie zaplanowane jest najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku.

- Planujemy w tym miejscu zlokalizować obiekty sportowe dla studentów. Zważywszy, że inwestycja znajduje się w sąsiedztwie Centrum Badań i Transferu Technologii AZ, chcemy stworzyć tam także centrum studiów technicznych, które skupiałoby kierunki inżynierskie – mówi rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji odbyło się 28 czerwca 2022 r. w rektoracie AZ. Umowę podpisali: rektor Akademii Zamojskiej prof. Paweł Skrzydlewski oraz Jacek Gilewicz, pełnomocnik firmy TEXOM sp. z o.o. w Krakowie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us