Reklama
Reklama

Kryształowe Serce dla AZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zamościu przyznała Akademii Zamojskiej odznaczenie specjalne - Kryształowe Serce. Wyróżnienie to otrzymała Uczelnia podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz przedstawicieli szpitali i placówek medycznych. Wzięli w nim udział m.in. prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w Warszawie Zofia Małas, sekretarz Joanna Walewander, a także przedstawiciele organów NRPiP w Warszawie. Gospodarzem uroczystości była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zamościu, której przewodniczy Danuta Kusiak. Akademię Zamojską reprezentował rektor dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Podczas uroczystej gali wręczono najwyższe odznaczenia i wyróżnienia pielęgniarskie za zasługi w dziedzinie ochrony zdrowia i za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się wykładowcy Akademii Zamojskiej z kierunku pielęgniarstwo - dr n. med. Maria Dorota Kwika, mgr Jagoda Dziedzic, mgr Stanisława Molas, mgr Grzegorz Wojdyła.

Odznaczenie "Kryształowe Serce" dla Uczelni odebrał rektor dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ, który podziękował za to wyróżnienie oraz podkreślił znaczenie dobra, jakie niesie pielęgniarka, jej dar serca i miłości do chorych i cierpiących.

Podczas gali członkowie Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa Akademii Zamojskiej zaprezentowali przygotowaną część artystyczną, a także złożyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej na ręce Przewodniczącej OIPiP w Zamościu Danuty Kusiak od całej społeczności studenckiej kierunku pielęgniarstwo. Ponadto studentki z Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa AZ pomagały w sprawnym przebiegu konferencji.

1 komentarz

  • ciekawy
    ciekawy czwartek, 19 maj 2022 11:47 Link do komentarza

    ile roczników wypuścił ten "nowotwór" zwany akademią ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us