Reklama
Reklama

Bezpłatne pielęgniarstwo w Zamościu coraz bliżej

PWSZ planuje przyjąć na pierwszy rok pielęgniarstwa 60 osób, fot.Szymon Łyciuk (archiwum) PWSZ planuje przyjąć na pierwszy rok pielęgniarstwa 60 osób, fot.Szymon Łyciuk (archiwum)

Wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku pielęgniarstwo został pozytywnie zaopiniowany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. PWSZ w Zamościu jest uczelnią publiczną, co oznacza, że studia na tym kierunku będą bezpłatne i zakończą się uzyskaniem tytułu licencjata.

Podstawą opinii PKA jest pozytywna ocena przedstawionej koncepcji kształcenia, programu studiów, w szczególności efektów kształcenia właściwych dla profilu praktycznego i sposobu ich weryfikacji. Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła także warunki dydaktyczne, w jakich studia będą realizowane oraz możliwości zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia.

Wniosek PWSZ w Zamościu spełnił wymagania określone w rozporządzeniach Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, tj. w sprawie warunków prowadzenia studiów oraz w sprawie standardów kształcenia dla kierunków studiów: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji, pielęgniarstwa i położnictwa.

Pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej jest niewątpliwie dużym krokiem przybliżającym PWSZ do prowadzenia studiów na kierunku pielęgniarstwo. Do uruchomienia kierunku brakuje już tylko decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, której uczelnia spodziewa się w najbliższych dniach. Wówczas będzie mogła zostać rozpoczęta rekrutacja na bezpłatne studia licencjackie z pielęgniarstwa.

PWSZ planuje przyjąć na pierwszy rok 60 osób.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us