Reklama
Reklama

Powalczą o indeksy AGH

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W najbliższy weekend w I LO w Zamościu odbędą się zawody okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do Zamościa przyjadą uczniowie z całej Lubelszczyzny, którzy z powodzeniem przeszli przez eliminacje szkolne.

Egzaminy obejmują przedmioty: matematyka z informatyką, fizyka, chemia oraz geografia z elementami geologii. A stawką są indeksy AGH – uczelni często wybieranej przez uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi. Utworzenie Komitetu Okręgowego Olimpiady w Zamościu jest efektem długoletniej współpracy AGH-u z I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Zamoyskiego, którego uczniowie corocznie znajdują się wśród laureatów Olimpiady.

W tym roku organizacja zawodów wymaga szczególnych przygotowań ze względu na konieczność zachowania ścisłego reżimu sanitarnego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us