Reklama
Reklama

Znamy laureatów Konkursu Informatycznego UPZ

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Szymon Gmyz z RCEZ w Biłgoraju zwyciężył w Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu.

W Konkursie udział wzięło 55 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Biłgoraja, Hrubieszowa i Zamościa.

- Był to pierwszy konkurs informatyczny zorganizowany przez Uczelnię Państwową w Zamościu. Konkurs odbył się w formule on-line. Wykorzystana została platforma turnello.pl pozwalająca organizować i przeprowadzać konkursy on-line. Uczniowie w ciągu 120 minut mieli odpowiedzieć na 20 pytań (test jednokrotnego wyboru). Większość pytań wymagała przemyślenia, pomocniczych obliczeń, napisania programu, itp. Zakres tematyczny pytań dotyczył różnych obszarów informatyki. Dominowały algorytmika i programowanie, ale pytania dotyczyły również baz danych, systemów i sieci komputerowych, grafiki komputerowej, arkusza kalkulacyjnego.  Poziom konkursu należy ocenić wysoko.  Pytania dotyczące zagadnień wykraczających poza podstawową wiedzę informatyczną zróżnicowały wyniki i pozwoliły wykazać się pasjonatom informatyki. Trójka najlepszych uczestników zdobyła po 17 pkt. na 20 pkt. możliwych. O zajętym przez nich miejscu zdecydował czas, w jakim rozwiązali oni test. Duża rozbieżność punktowa wśród uczestników konkursu świadczy o odpowiedzialnym podejściu uczniów do konkursu w formie on-line – mówi o Konkursie dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, dyrektor Instytutu Techniczno-Informatycznego Uczelni Państwowej w Zamościu i kierownik Zakładu Informatyki UPZ.

Spośród uczestników Konkursu Informatycznego najlepszy okazał się Szymon Gmyz z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Drugie miejsce zajął Paweł Nowosielski z Technikum Programistyczno-Informatycznego New Technology w Zamościu, a trzecie Bartłomiej Maryńczak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu („Ekonomika”).

Poniżej publikujemy „dziesiątkę” laureatów Konkursu Informatycznego 2021:
1. Szymon Gmyz (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju)
2. Paweł Nowosielski (Technikum Programistyczno-Informatyczne New Technology, Zamość)
3. Bartłomiej Maryńczak (Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu).
4. Karol Wojtasiuk (Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu)
5. Dawid Dziuba (Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu)
6. Jakub Polski (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu)
7. Jan Zarębski (Technikum Programistyczno-Informatyczne New Technology, Zamość)
8. Dawid Portuś (Technikum Programistyczno-Informatyczne New Technology, Zamość)
9. Kacper Rogoś (Technikum Programistyczno-Informatyczne New Technology, Zamość)
10. Brajan Alterman (Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju).

Trzej laureaci konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów uhonorowanych zostanie nagrodami i dyplomami, natomiast laureaci z miejsc 4-10 otrzymają wyróżnienia i dyplomy. Ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się gala finałowa, a nagrody zostaną dostarczone do szkół laureatów. Konkurs Informatyczny odbył się 12 lutego 2021 r.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us