Reklama

Konkurs Matematyczny i Konkurs Informatyczny dla uczniów

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w dwóch konkursach – matematycznym i informatycznym. Oba skierowane są do uczniów z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego.

Konkurs Matematyczny i Konkurs Informatyczny składają się z jednego etapu i zostaną przeprowadzone online. Uczestnicy Konkursu Matematycznego będą mieli do rozwiązania test składający się z 20 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Natomiast uczniowie biorący udział w Konkursie Informatycznym do rozwiązania otrzymają 20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Udział w konkursie nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania lub specjalnego sprzętu. Uczniowie mogą rozwiązać test w szkole lub domu wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. komputer stacjonarny, laptop, tablet, telefon).

Nagrodami zostaną uhonorowani 3 laureaci konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów, wyróżnienia otrzyma kolejnych 7 laureatów.

Zgłoszenia uczniów dokonują szkoły w terminach:
- Konkurs Matematyczny – do 29 stycznia
- Konkurs Informatyczny – do 5 lutego.

Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej Uczelni – www.upz.edu.pl

Celem konkursów jest popularyzowanie wiedzy matematycznej i informatycznej wśród młodzieży, rozwijanie uzdolnień uczniów, a także promocja szkół biorących udział w konkursie.

Organizatorem Konkursu Matematycznego i Konkursu Informatycznego jest Instytut Techniczno-Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu, prowadzący bezpłatne studia na kierunkach: informatyka, mechanika i budowa maszyn oraz logistyka.

Konkurs Matematyczny organizowany jest pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us