Reklama

Zamość: Są wyniki matur. Nie zdało ponad 16 procent

W zamojskich liceach ogólnokształcących prowadzących przez miasto do matury przystąpiło 947 uczniów, w technikach 412, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe) W zamojskich liceach ogólnokształcących prowadzących przez miasto do matury przystąpiło 947 uczniów, w technikach 412, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe)

1359 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzących przez Miasto Zamość przystąpiło do tegorocznego egzaminu maturalnego. Zdało 1168 uczniów, nie zdało 191.

Egzamin maturalny dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpoczął się 4 maja i trwał do końca maja. Uczniowie na początku pisali egzamin z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: j. polski, matematyka i j. angielski. Później zmierzyli się z częścią ustną.

W zamojskich liceach ogólnokształcących prowadzących przez miasto do matury przystąpiło 947 uczniów, w technikach 412.

Wyniki ogłoszone zostały 30 czerwca. W liceach ogólnokształcących na zdających 947 absolwentów maturę zdało 878 (92,7%), nie zdało 69. W technikach na zdających 412 absolwentów maturę zdało 290 osób (70,39%), nie zdało 122.

Zdający, którzy przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej mogą przystąpić do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu. Część pisemna odbędzie się 22 sierpnia, część ustna w dniach 23 – 25 sierpnia. Harmonogram ustala dyrektor szkoły.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 12 września.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us