Reklama
Reklama

Komputery dla uczniów

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów, którzy przez brak komputera czy dostępu do internetu, nie mogą uczestniczyć w zdalnych lekcjach.

Kwota wsparcia jaką można było otrzymać w ramach programu „Zdalna szkoła”, została powiązana z liczbą uczniów. W przypadku Zamościa maksymalnie mogło to być 100 tysięcy złotych, wkład własny nie był wymagany.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość zebrał od dyrektorów szkół zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów, i w oparciu o uzyskane informacje, Miasto Zamość przygotowało i złożyło wniosek o sfinansowanie zakupu 50 laptopów. Komputery będą kupione, kiedy tylko samorząd otrzyma pieniądze na ten cel.

Uczniowie, którzy nie mają własnych komputerów w domu, na potrzeby lekcji on- line mogą bezpłatnie wypożyczać sprzęt ze swojej szkoły. Dyrektorzy poszczególnych placówek udzielają takiej pomocy zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

1 komentarz

  • aa
    aa piątek, 03 kwiecień 2020 19:42 Link do komentarza

    kupujcie respiratory a nie laptopy to życia nie uratuje.A takie nauki przez tvp ABC to paranoja kto to wykłada. Takie ludzie uczą dzieci, to kpina i im jest zawsze mało.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us