Reklama
Reklama

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego

Zdjęcia laureatów konkursu - szkoła ponadpodstawowa, foto: materiał nadesłany Zdjęcia laureatów konkursu - szkoła ponadpodstawowa, foto: materiał nadesłany

Emil Łasocha, uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu został zwycięzcą Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego Zamościu. Konkurs odbył się pod patronatem Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W I etapie Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych udział wzięło 335 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 33. Nad jego przebiegiem czuwała dr Ewa Szlachtowska, wykładowca UPZ.

Po rozwiązaniu finałowych zadań, uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu pt. „Poryzm Ponceleta”, który przygotował dr hab. Witold Mozgawa, wykładowca UPZ i prezes Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Następnie do finalistów zwrócił się m.ni. rektor Uczelni Państwowej w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski - Cieszy mnie to, że na Zamojszczyźnie mamy ambitną i zdolną młodzież. Gratuluję nauczycielom, którzy poświęcają swój czas na pracę z uczniami. Gratuluję wszystkim finalistom, bo choć na podium są tylko trzy miejsca, to wszyscy możecie czuć się zwycięzcami.

Z finałowymi zadaniami najlepiej poradził sobie Emil Łasocha, który w nagrodę otrzymał smartfon. Jak sam podkreślał poziom konkursu był wysoki. - Zadania były trudne i wymagały sporo obliczeń. To, że udało mi się wygrać to zasługa moja, ale również mojej nauczycielki matematyki p. Bubiłek, która mnie do konkursu przygotowywała. Często spędzam czas na rozwiązywaniu zadań. To z jednej strony hobby, a z drugiej coś, z czym wiążę swoją przyszłość – powiedział zwycięzca tegorocznego Konkursu Matematycznego.

Drugie miejsce zajął Mateusz Tkaczyk z I SLO w Zamościu, a trzecie Patryk Greszta z III LO w Zamościu. Kolejne miejsca w finałowej „dziesiątce” konkursu zajęli: 4. Piotr Łukasiewicz (I SLO w Zamościu), 5. Paweł Oleszek (III LO w Zamościu), 6. Jakub Borek (III LO w Zamościu), 7. Dawid Szewczak (I SLO w Zamościu), 8. Krzysztof Madej (I LO w Zamościu), 9. Iwona Flis (ZS nr 3 w Hrubieszowie), 10. Damian Krzywonos (ZSP nr 3 w Zamościu).

Tego samego dnia odbył się finał Konkursu Matematycznego dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej. W I etapie uczestniczyło 194 uczniów, z czego 62. przeszło do finału. Najlepsi okazali się: 1. Michał Jacek (SP nr 4 w Zamościu), 2. Damian Dąbrowski (SP nr 2 w Zamościu), 3. Diana Smorga (SP nr 5 w Krasnymstawie), 4. Maciej Rząd (SP nr 1 w Hrubieszowie), 5. Alicja Pieczykolan (SP nr 1 w Biłgoraju), 6. Szymon Nowaczewski (ZS w Grabowcu), 7. Karolina Słotwińska (ZS w Kalinowicach), 8. Natalia Dziedzic (SP nr 5 w Krasnymstawie), 9. Tomasz Zając (SP nr 1 w Hrubieszowie), 10. Kaja Wawrzusiszyn (SP nr 2 w Tomaszowie Lub.).

Finał Konkursu Matematycznego odbył się 13 lutego 2020 r.

3 komentarzy

 • matematyk
  matematyk piątek, 14 luty 2020 17:46 Link do komentarza

  Gratulacje - SZACUN.

  Szkoda tylko, że nikt nigdzie nie publikuje zadań. Jak ktoś coś wie to proszę o link.

 • Podziwiająca
  Podziwiająca poniedziałek, 24 luty 2020 15:49 Link do komentarza

  Gratulujemy ! Zamościanie to mądrzy ludzie. Szkoda, że mało doceniani i wspierani !

 • W.
  W. środa, 26 luty 2020 12:35 Link do komentarza

  Zdecydowana większość laureatów to chłopcy, a jak dziewczyny to spoza Zamościa. Młode Zamościanki uczcie się matematyki!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us