Reklama

Laureaci X Konkursu Języka Angielskiego

foto: djęcie laureatów wraz z rektorem UPZ i dyrektor Instytutu Humanistycznego UPZ foto: djęcie laureatów wraz z rektorem UPZ i dyrektor Instytutu Humanistycznego UPZ

W czwartek, 6 lutego, rozstrzygnięty został X Konkurs Języka Angielskiego, organizowany przez Uczelnię Państwową w Zamościu. Zwyciężczynią została Martyna Pawluk z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło blisko 700 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i tomaszowskiego. Do finału zakwalifikowało się 25 osób.

Przed uroczystym ogłoszeniem wyników do finalistów zwrócili się: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski i dr Monika Rajtak, dyrektor Instytutu Humanistycznego UPZ, wykładowczyni na kierunku filologia angielska.

- Cieszę się, że w naszym regionie jest zdolna młodzież, która wie, czego chce i potrafi od siebie wymagać. Pod tym względem wszyscy, którzy uczestniczyli w konkursie są zwycięzcami. To ważne, że Państwo inwestujecie w siebie, w naukę i język, który może przydać się wam w każdym miejscu i w każdym momencie. Ta droga, którą postępujecie, jest odpowiednia i należy was w tym wspierać. Staramy się to robić jako Uczelnia. – mówił rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski.

- Gratuluję uczniom wyników, a nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do konkursu. Wymagało to z państwa strony dużo wspólnej pracy. Cieszę się, że chcecie rozwijać swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. – powiedziała dr Monika Rajtak, dyrektor Instytutu Humanistycznego UPZ.

Zwyciężczynią X Konkursu Języka Angielskiego została Martyna Pawluk z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, która w nagrodę otrzymała smartfon. Drugie miejsce zajął Paweł Oleszek z III LO w Zamościu, a trzecie - Kacper Kudach z I LO w Biłgoraju.

- Od wielu lat biorę udział w różnego rodzaju konkursach języka angielskiego. Uważam, że dają one ogromne możliwości do rozwoju naszych umiejętności. Często korzystam z literatury, czytam jak najwięcej książek w języku angielskim, oglądam również filmy w tym języku – powiedziała Martyna Pawluk z zamojskiego „Społeczniaka”, zwyciężczyni tegorocznej edycji Konkursu.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się także: 4. Dominika Adamowicz – I LO w Biłgoraju, 5. Karolina Pawliszak – I SLO w Zamościu, 6. Adam Lasota – I SLO w Zamościu, 7. Zbigniew Matyko – II LO w Krasnymstawie, 8. Patryk Obszański – RCEZ w Biłgoraju, 9. Aleksandra Kudyba – I LO w Biłgoraju, 10. Wojciech Jasiński – I SLO w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us